Изплащане на трудово възнаграждение в брой.

15.08.2023, 15:49 2461 3

15.08.2023, 15:49
Публикации: 402 / 18
Здравейте,
Имам питане:
Съгласно Закона за ограничаване на плащанията в брой /чл. 3, ал. 1, т. 3/, при 100 и повече наети лица, трудовото възнаграждение трабва да се изплаща задължително по банкова сметка /нали правилно разбирам/.
Ако определен работник или служител, не желае да му бъде преведена заплатата по банка, как се процедира?
Моля за съвет.
#1 | 15.08.2023, 16:10
Публикации: 668 / 83
Ще чакаме съдебна практика явно.
На тия офиси за парични преводи - няма ли да стане и той да ходи да си ги прибира от там. Някаква подобна услуга.
#2 | 15.08.2023, 17:17
Публикации: 4400 / 737
Едно време, за който не си взимаше заплатата имаше "депониране". Ще я вземе като има законови основания. В КТ пише "...изплащането му се извършва само чрез превод или внасяне по платежна сметка в посочена от работника или служителя банка в страната". Тоест работникът трябва да има банкова сметка, ако иска да получава заплата. Не бих рискувал да плащам през офиси и т.н.
Уведомете го писмено, че понеже и защото трябва да си направи сметка, по която сте длъжни да превеждате заплатата му, да не стане някой ден "не ми плащат заплата".
#3 | 16.08.2023, 09:17
Публикации: 2116 / 147
Здравейте,
Имам питане:
Съгласно Закона за ограничаване на плащанията в брой /чл. 3, ал. 1, т. 3/, при 100 и повече наети лица, трудовото възнаграждение трабва да се изплаща задължително по банкова сметка /нали правилно разбирам/.
Ако определен работник или служител, не желае да му бъде преведена заплатата по банка, как се процедира?
Моля за съвет.

То е ясно как се процедира, когато кредиторът по парична престация пречи на длъжника да изпълни.
Пращате му покана да изпълни и това Ви освобождава от правните последици от забавата.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група