Предизвестие

Днес в 18:06 77 4

Днес в 18:06
Публикации: 3 / 0
Здравейте, предполагам какъв ще е отговора, но реших да попитам за всеки случай. Служител си пуска молба за напускане, като молбата е комбинирана. Дали да бъде освободен веднага, или да си изкара предизвестие. Съответно в разговори с колеги служителя споменава, че си е подал молба. В следствие на това получава устни заплахи, че работодателя ще го съди, защото служителя по закон нямал право да казва, че е в предизвестие. Какво мислите по този въпрос?
#1 | Днес в 18:47
Публикации: 3320 / 481
не се занимавайте с глупости :)
#2 | Днес в 18:49
Публикации: 3 / 0
не се занимавайте с глупости :)
Не са глупости, а реална ситуация.
#3 | Днес в 21:11
Публикации: 3320 / 481
Глупости са, как да не са, независимо от коя страна сте. Нито работодателят може да съди за такова нещо, нито работникът има смисъл да се занимава с някакви приказки.
Ако вие сте работникът, пускате един сърч в гъгул и разбирате какво може и какво не може. Ако сте работодателя - недейте да говорите глупости.
Нещо повече по темата нужно ли е?
#4 | Днес в 21:38
Публикации: 3 / 0
Глупости са, как да не са, независимо от коя страна сте. Нито работодателят може да съди за такова нещо, нито работникът има смисъл да се занимава с някакви приказки.
Ако вие сте работникът, пускате един сърч в гъгул и разбирате какво може и какво не може. Ако сте работодателя - недейте да говорите глупости.
Нещо повече по темата нужно ли е?
Благодаря за отговора. Работник съм. И понякога работодателя така “сервира” нещата, че човек предпочита да зададе било то и глупав въпрос, за да е подготвен.
Последни Теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група