НАП няма да регистрира нови ТД, които се подават след срока

14.01.2011, 09:47 6436 3

14.01.2011, 09:47
Публикации: 3145 / 253


НАП няма да регистрира нови трудови договори, които се подават след срока
13 януари 2011
От началото на годината при подаване на уведомленията за сключени трудови договори в НАП, информационната система следи автоматично за спазването на 3-дневния срок от сключването на договора. След този срок, те се приемат от приходната агенция само ако има влязло в сила предписание от Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда”. Това гласят последните промени относно регистрацията на трудовите договори в Кодекса на труда и Наредба № 5 за съдържанието и реда за изпращане на уведомлението по чл. 62, ал. 4 от Кодекса на труда.

Във връзка с промените в трудовото законодателство, клиентите на НАП трябва да знаят, че когато се подават данни, с които се отстраняват несъответствия по подадена по-рано информация за сключени трудови договори, извън 3-дневния срок, това не може да стане по електронен път, а само на място, в офис на НАП. В такъв случай задължително се представя и „Справка за приети и отхвърлени уведомления по  реда на чл. 62, ал.4 от КТ”. С нея се удостоверява, че първоначалната информация е подадена в срок до 3 дни след датата на сключване на трудовия договор.

От НАП напомнят също, че от 1 януари данни за договорено допълнително споразумение или прекратяване на трудов договор се приемат в НАП само при подадено преди това уведомление за сключен трудов договор. При подаване на уведомление за прекратяване на трудов договор трябва да има съвпадение в данните за „основание” и „дата на сключване” на трудовия договор с уведомлението за сключване на същия.

Данни с код „корекция” или „заличаване” се приемат само при подадени преди това данни,  които могат да се коригират или заличат.

От НАП предупреждават, че ако подаваните документи не отговарят на описаните условия, те няма да се приемат.

Създаден на:
13.01.2011
Затвори
#1 | 14.01.2011, 11:41
Публикации: 2 / 0
Изпратих на 3ти януари прекратяване на трудов договор по интернет с електронен подпис. Справката от НАП дойде на 10 или 11 и ми беше грешен кода, понеже не съобразих новия код. Върнаха ми отказ и отново пратих на 12ти прекратяване считано от 01.01.2011 отново с електронния подпис. За нещастие този път в бързината бях объркала една буква в името и отново ми върнаха некоректно име. След това вчера 13ти за пореден път пуснах прекратяването на служителя считано от 01.01.2011 и вече всичко е наред.
#2 | 14.01.2011, 12:26
Публикации: 3145 / 253
Когато се подава уведомление за прекратяване на трудово правоотношение, не се пише код на професията.
#3 | 14.01.2011, 12:45
Публикации: 2 / 0
знам ама по навик на новата програма пиша всичко
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група