Неизплатен болничен

02.02.2011, 23:06 6739 1

02.02.2011, 23:06
Публикации: 1 / 0
Здравейте, моля за помощ по следния проблем: Бременна съм в 34 седмица, от 05.11.2010г. съм в болнични и все още не съм получила никакви обезщетения, статуса на болничния в страницата на НОИ е "в момента се обработва". В началото на януари звънях да ги питам защо се бави изплащането на обезщетението и ми казаха, че е имало грешка в Декларация 1 и затова, коригираната Декларация била вече при тях, но трябвало да проверят нещо и тогава. Мина целия януари нищо и вчера реших пак да се обадя в НОИ. Попаднах на изключително  припрян господин, който ми отговори, че не е изплатен болничния и скоро няма да бъде, защото данните били подадени за няколко месеца наведнъж, ако не се налагало да ползвам обезщетение няма проблем, но щом трябва да ми плащат обезщетения  това ощетявало НОИ и затова трябвало да се извърши проверка на фирмата и тогава ще се реши дали изобщо ще ми се изплати болничния. Фирмата е подадена за проверка, но кога ще бъде проверена не се знае, нямало фиксиран срок. До изясняване на случая нямало да ми се изплати нищо. НО след този болничен /от 05.11 до 09.12/ имам продължение от 09.12 до 14.12, после друго продължение от 14.12 до 17.01 и т.н. Та изплащането на първия болничен за 34 дни е спряно, втория за 5 дни е изплатен и третия за 33 дни пак е спрян, в което няма логика. Днес ми издададоха и болничния 45 дни преди термин и господинът от НОИ каза, че и той няма да ми бъде изплатен докато не излезе заключение от проверката. МОЛЯ посъветвайте ме какво да правя от 3 месеца не съм взела 1 стотинка /нито заплата нито болнични/ и както изглежда скоро няма да взема. Към кого да се обърна и мога ли да ускоря по някакъв начин нещата, да се извършва тази проверка и да се изясни ситуацията. Благодаря, предварително.
#1 | 03.02.2011, 08:53
Публикации: 3145 / 253
Подайте жалба до Директора на РУСО.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група