Отчетна стойност върнати стоки

14.03.2013, 10:55 4854 4

14.03.2013, 10:55
Публикации: 162 / 6
Здравейте.
Имам следния счетоводно - софтуерен проблем. Клиент връща стока с КИ, но в склада няма наличност от тази стока и програмата не изчислява отчетна стойност. Така цялата стойност по КИ е отразена при движението на склада с минус бройки и минус печалба.
В края на месеца върнатите бройки стоят в склада без отчетна стойност. Правилно ли ви се струва това? Преди също е имало връщане, но по една бройка и не е толкова фрапиращо.

Да уточня, че в програмата отчетна стойност се изчислява само автоматично.

Искам да знам вашето мнение, преди да звънна на програмистите.
Благодаря на отзовалите се.

#1 | 14.03.2013, 11:04
Публикации: 629 / 129
Модератор
На каква стойност сте изписали въпросната стока при продажбата? Би трябвало да имате опция в програмата, при която да не се ползва автоматично изписване, съответно вписване на стоките.
#2 | 14.03.2013, 11:13
Публикации: 162 / 6
Да, имам отчетната стойност за бройка и мога да я изчисля. Но ми е интересно, че от 7г откакто е фирмата и е с тази програма, няма такова ръчно изчисление на отчетна стойност, а има връщани стоки.
И още нещо, това се наблюдава само при стоки, които нямат наличност при връщането в склада. Когато има дори една бройка налична, програмата взема сумата на тази бройка и изчислява за всички върнати.  :hmmm: :hmmm:
 Правилно ли е да стои наличност на стоки без отчетна стойност?
#3 | 15.03.2013, 08:25
Публикации: 1884 / 384
Не е правилно да стои наличност на стоки без отчетна стойност, това означава,че е отнесен на разход в повече отчетна стойност. Следва да корегирате изписването преди на отчетната стойност със сегашното кредитно известие , а дали ръчно или автоматично ще го направите е ваша възможност.
#4 | 15.03.2013, 09:20
Публикации: 162 / 6
Благодаря, исках да чуя и вашето мнение.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група