Отразяване на клас в трудовия договор

31.05.2013, 12:02 40361 32

#20 | 31.05.2013, 12:02
Публикации: 3326 / 256
Аз вписвам общия стаж и отделно професионалния (ако има такъв) в случай че има, под основната заплата пише 0.6% и сумата на прослужените години.
#21 | 31.05.2013, 12:49
Публикации: 4 / 0
Имам случаи, в който лицето при постъпване не си представя трудовата книжка,по причини независещи от него и тогава просто не пиша в трудовия договор колко му е стажа.Имах проверка от ИТ и предписание за това,че съм посочила, че се начислява за придобит трудов стаж и професионален опит 0,6% върху основната работна заплата, за всяка година трудов и професионален стаж при настоящия работодател на сходна или със същия характер работа в тр.договор,но не съм уточнила какви са тия сходни професии.Трябвало да има по голяма яснота и ме накараха да променя вътрешните правила за РЗ и да напиша приложение към тях със сходните професии, които признавам.
#22 | 02.06.2013, 22:41
Публикации: 1 / 0
в трудовата книжка брутната или основната заплата се отразява
#23 | 02.06.2013, 23:10
niniv
Основната  :thumbup:
#24 | 20.10.2016, 13:27
Публикации: 285 / 9
Здравейте! При назначаване на служител не е предоставил трудова книжка и съответно в стаж е вписано 0 г, 0м, и 0 дни. Знаеше се, че има ТК и стаж, но не се знаеше къде се намира. Сега след 1 година ТК се намери и се оказа, че служителят има и професионален стаж. Моля за съдействие, как да отразя промяната в стажа - с ДС ли и какво да пише като причина, че започва да се отразява върху ДТВ от сега нататък? Благодаря!
#25 | 20.10.2016, 14:20
Публикации: 11932 / 2174
.......какво да пише като причина, че започва да се отразява върху ДТВ от сега нататък?

А до сега ?
#26 | 20.10.2016, 14:22
Публикации: 9298 / 1557
Здравейте! При назначаване на служител не е предоставил трудова книжка и съответно в стаж е вписано 0 г, 0м, и 0 дни. Знаеше се, че има ТК и стаж, но не се знаеше къде се намира. Сега след 1 година ТК се намери и се оказа, че служителят има и професионален стаж. Моля за съдействие, как да отразя промяната в стажа - с ДС ли и какво да пише като причина, че започва да се отразява върху ДТВ от сега нататък? Благодаря!
Аз бих  предпочела със заповед. На основание на представени доказателства за ТС и проф.опит считано от настоящия месец на лицето... да се начислява добавка за ... години ТС и проф.опит . Трудовата книжка е представена на.... Подписи на работодателя и на работника, като "получил екземпляр от заповедта".
#27 | 20.10.2016, 14:23
Публикации: 9298 / 1557
А до сега ?

До сега - нищо. Да си е представил документите навреме :)
#28 | 20.10.2016, 14:26
Публикации: 285 / 9
До сега - нищо. Да си е представил документите навреме :)
Ами аз се чудя какво трябва да се направи за времето, което вече е отминало ... Аз нямам вина, че книжките, които са даже 2, не са представени :(
#29 | 20.10.2016, 14:27
Публикации: 285 / 9
Аз бих  предпочела със заповед. На основание на представени доказателства за ТС и проф.опит считано от настоящия месец на лицето... да се начислява добавка за ... години ТС и проф.опит . Трудовата книжка е представена на.... Подписи на работодателя и на работника, като "получил екземпляр от заповедта".
Благодаря!
#30 | 20.10.2016, 14:33
Публикации: 11932 / 2174
Честно казано много се колебая - имам един точно такъв случай. Дали да не му начисля еднократно неначисления клас до момента и нататък да си върви, както трябва ? Даже съм си мислила и за коригиране на ведомостите назад , но от това се отказах категорично. Още съм в чуденка...
#31 | 20.10.2016, 14:39
Публикации: 285 / 9
Честно казано много се колебая - имам един точно такъв случай. Дали да не му начисля еднократно неначисления клас до момента и нататък да си върви, както трябва ? Даже съм си мислила и за коригиране на ведомостите назад , но от това се отказах категорично. Още съм в чуденка...
Това за еднократното начисляване бих го приел, но другото с коригирането на 12 месеца назад май не бих си го причинил освен ако не се стигне до някоя предписание  :excl: :excl: :excl:
#32 | 20.10.2016, 14:54
Публикации: 1187 / 228
Аз начисляване назад не бих приел. Представил е трудова книжка към определен момен, подписва нарочна декларация, че е представила документи, удостоверяващи трудов стаж еди кога, и начислявате и изплащате клас от този момент.
С тези книжки е много дебел проблема - от една страна работодателя просто не разполага с нормални работещи механизми как да действа, ако работника не представи книжка по някаква причина, от друга - не може да го държи без книжка...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група