Осигуряване на договор по чл.67 работил 3 дни

14.10.2013, 22:06 9274 11
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.10.2013, 22:06
niniv
Имам с една колежка спор затова да ви питам.Назначен случител на 8 часов работен ден по чл.67 от КТ
Работил 3 дни и освободен.В предвид текста на чл.4 ал.2 от КСО дължим ли му или не осигуровки за фонд безработица?
#1 | 14.10.2013, 22:09
Публикации: 95 / 20
 :hi:
Да,дължат се
#2 | 15.10.2013, 09:06
Публикации: 7230 / 1079
 :hi:
Да,дължат се
Абе не съм много сигурна ...
Все пак 3 дни по 8 часа са под 5 дни в месеца или до 40 часа месечно.
#3 | 15.10.2013, 09:15
Публикации: 1181 / 85
Осигурени лица

Чл. 4. (1) (Изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Задължително осигурени за общо заболяване и майчинство, инвалидност поради общо заболяване, старост и смърт, трудова злополука и професионална болест и безработица по този кодекс са:
1. (доп. - ДВ, бр. 119 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г., изм. - ДВ, бр. 68 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., доп. - ДВ, бр. 99 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г., изм. - ДВ, бр. 49 от 2010 г., в сила от 01.07.2010 г., доп. - ДВ, бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) работниците и служителите, наети на работа за повече от пет работни дни, или 40 часа, през един календарен месец, независимо от характера на работата, от начина на заплащането и от източника на финансиране, с изключение на лицата по чл. 4а, ал. 1. Лицата, включени в програми за подкрепа на майчинството и насърчаване на заетостта, не се осигуряват за безработица, ако това е предвидено в съответната програма;
(2) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Работниците и служителите, наети на работа при един работодател за не повече от 5 работни дни (40 часа) през календарния месец или наети на работа при повече работодатели - при всеки от тях за не повече от 5 работни дни (40 часа) през календарния месец, се осигуряват задължително за инвалидност, старост и смърт и за трудова злополука и професионална болест.
Според цитираното - не би следвало да е осигурено за безработица.
#4 | 15.10.2013, 10:37
Публикации: 59 / 3
Цитираното в горния пост се отнася до труд.правоотношения по друг член от КТ - напр. чл.114. Така че, да, дължат се пълни осигуровки за трите дни.
#5 | 15.10.2013, 10:48
Публикации: 1181 / 85
Цитираното в горния пост се отнася до труд.правоотношения по друг член от КТ - напр. чл.114. Така че, да, дължат се пълни осигуровки за трите дни.
Сега като се замисля, може би си права!
#6 | 15.10.2013, 10:53
Публикации: 7230 / 1079
Цитираното в горния пост се отнася до труд.правоотношения по друг член от КТ - напр. чл.114. Така че, да, дължат се пълни осигуровки за трите дни.
Не съм убедена.
От опит - работник, назначен по чл.67 във връзка с чл.70 и уволнен по чл.71 след 4 дни, бе върнат от Агенцията по заетостта/НОИ, защото през този период не се дължали осигуровки за безработица.
#7 | 15.10.2013, 11:20
Публикации: 3354 / 253
Аз мисля, че се дължат осигуровки за безработица.
#8 | 15.10.2013, 14:27
Публикации: 2041 / 250
И аз мисля че се дължат осигуровки за фонд безработица и , че цитирано се отнася за ТД по чл.114 КТ .
#9 | 15.10.2013, 14:36
Публикации: 3354 / 253
Това лято имах такива договори и програмата автоматично си удържа за фонд Беработица и този цитат касае чл.114 защото там не се дължи по този фонд.
#10 | 15.10.2013, 14:38
Публикации: 2041 / 250
Това лято имах такива договори и програмата автоматично си удържа за фонд Беработица и този цитат касае чл.114 защото там не се дължи по този фонд.
  :thumbup:
#11 | 16.10.2013, 19:32
niniv
Благодаря ви за мненията.Значи все пак съм права  :rofl:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове