Застрахователни агенти

18.11.2013, 13:26 3394 2

18.11.2013, 13:26
Galia88
Здравейте,искам някои да ми обясни какви осигуровки дължи застрахователен агент,ако работи по трудов договор на 4 часа и в същото време е регистриран като свободна професия и си плаща осигуровките за ДОО,ЗО и ДЗПО на 420лв.Сега иска да  работи и като застрахователен агент.Дължи ли всеки месец осигуровки ,защото няма да има сключени застраховки всеки месец.В декл.50 от ЗДДФЛ ще внесем годишен данък,но за другите осигуровки не знам.
#1 | 18.11.2013, 13:34
Публикации: 9357 / 1573
Доколкото знам - за да работи като застрахователен агент, трябва да е регистрирал свободна професия. Осигуровките продължават да са за свободната професия. Трудовия договор си е отделно.
Осигупоските за св. професия се дължат от датата , подочена в ОКД5 за начало на дейност до датата, посочена за прекъсване на дейност. Ако не ви мързи - през периодите без дейност можете да се разхождате до НАП и да си подавате декларации...
В края на годината се прави изравняване на осиг.доход.
При нужда се плаща на счетоводител.
#2 | 18.11.2013, 13:39
Galia88
Благодаря много,ние се опасяваме,че ще трябва да плащаме двойни осигуровки,веднъж за свободната професия(тя има кабинет за хомеопатия) и още веднъж за застрахователен агент.А по трудовия договор си плащаме осигуровките.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група