ДЗЗД без дейност

27.02.2018, 09:34 5038 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.02.2018, 09:34
Публикации: 118 / 0
Здравейте,

за ДЗЗД без дейност  в 2017 нали също не подава декларация по чл.92 тази година?

Подава 0-ва статистика, и си публикува 0-вия отчет в интернет изданиеу, но в НАП нищо

Благодаря
#1 | 27.02.2018, 09:49
Публикации: 9473 / 1610
Не подавате нищо в НАП - то вече и формуляр за това не съществува. Не знам за ГФО - като няма дейност няма ли някаква "екстра" като юридическите лица да мине с една декларация за това ?
#2 | 27.02.2018, 10:00
Публикации: 118 / 0
Благоадря ви за отговора,
мисля че за ДЗЗД-тата екстра няма да има, защото тя идва от ТР, а пък те като не публикуват там .......

#3 | 27.02.2018, 10:08
Публикации: 9473 / 1610
мисля че за ДЗЗД-тата екстра няма да има, защото тя идва от ТР

То всъщност екстрата идва от чл.38 ЗСч, но с изискването да се публикува Декларация за неактивност в ТР сякаш ДЗЗД-тата са останали встрани от тази инициатива...може пък нещо да недовиждаме. :(
#4 | 27.02.2018, 10:25
Публикации: 118 / 0
Правилно, да

(9) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) Алинеи 1 - 8 не се прилагат за:
1. бюджетни предприятия и еднолични търговци, които не подлежат на задължителен независим финансов одит; и
2. [b]предприятия, които не са осъществявали дейност през отчетния период; това обстоятелство се декларира с декларация, която се публикува в търговския регистър [/b]в срок до 31 март на следващата година; такси по чл. 12, ал. 1, т. 1 от Закона за търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел за публикуване на декларацията не се дължат.

За тези, които не публикуват в ТР не пише съответно
ще приложа правилото "за всеки случай" и ще пусна в нет издание
#5 | 01.03.2018, 10:58
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
Колеги, може ли да уточним - ДЗЗД без дейност през 2017г. публикува декларация /Приложение 11 на НСИ/ или декларация по чл.38 ал.9 от ЗСч в интернет или специализирано издание в срок до 30.06.18г.? Моля, коментирайте ако имате друго становище.
#6 | 16.03.2018, 13:31
Публикации: 74 / 0
"предприятия, които не са осъществявали дейност през отчетния период" - това е записано в т.2 на чл.38 ал.9 ЗСчет. И ЕООД без дейност и ДЗЗД без дейност са все предприятия, които не са осъществявяли дейност. Така записан текста излиза, че всички предприятия без дейност трябва да подадат Декларация за неактивност до 31.03 в ТР, независимо, че не всички подлежат на регистрация в него?! Поне така го разбирам. Непрецизиран е май текста или се заблуждавам? И в крайна сметка едно ДЗЗД без дейност какво трябва да направи? Къде да публикува неизвършването на дейност? Ако публикува в интернет или спец.издание както до сега - това е със съответното заплащане?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове