Прехвърляне на дял в ООД

25.03.2014, 16:40 3493 1

25.03.2014, 16:40
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

Имам следният казус. Предстои прехвърляне на дялове в ООД от мен на другият съдружник. Въпросът ми е следният:

-Има неразпределена печалба и съответно касова наличност в размер на 50 000 лв, които реално са изразходвани (парите са теглени в рамките на няколко години от мен и другият съдружник от разплащателната сметка на фирмата).

Какви последствия би могло това да има върху мен за в бъдеще?

Парите които аз съм теглил не са заприходени с Приходен касов ордер, но счетоводителят ми ме увери че те се водят в касата.
Възможно ли е да ми се търси отговорност за това, което аз съм теглил?

Благодаря
#1 | 25.03.2014, 16:48
Публикации: 9338 / 1570
Възможно ли е да ми се търси отговорност за това, което аз съм теглил? - възможно е, стига да има документи и/или други доказателства. Това си граничи с кражба или в най-добрия случай - скрито разпределение на печалбата.
От друга страна - оставяте на Вашия бивш съдружник цялата неразпределена печалба и след продажбата на дяловете нямате никакви права над нея.
Най-добре се "бръкнете" за по 1250 лв и си "разпределете" дивидент. С един куршум - три заека: хем ще декларирате някакъв доход, хем ще "изчистите" касата, хем няма да "оставите" дела си от неразпределена печалба :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група