За самоотлъчките

29.04.2014, 10:21 3133 1

29.04.2014, 10:21
Публикации: 17 / 0
Здравейте колеги,
имам следния казус, който не ми се е случвал до сега и не знам дали това е най-правилното решение.

Наш служител спря да идва на работа още от 19.03. Изпратихме му писмо с обратна разписка да се яви за обяснение. (това се случи на 25.03.). Месец по-късно разписката се връща с "непотърсен". (това стана на 25.04.).
Докато чакахме развръзката обаче във формата за присъствие си го оставих като присъствал. (Сега го отчитам като моя грешка). Подадох си декларациите 1 и 6 и въобще го забравих, до миналия ден.

Въпроси: 1. Мога ли да не правя корекции по декларациите, да си оставя нещата така както съм ги подала за март?
2. Мога ли да го заведа в неплатен от 1.04. (предполагам така трябва да стане при самоотлъчките)?
3. Да му пусна заповед за налагане на дисциплинарно наказание и Заповед за уволнение от 25.04.?(има пуснати 2 протокола за два поредни дни на неявяване)
Тези двете да ги изпратя на адреса му с нотариална покана.
Това достатъчно ли е?
#1 | 29.04.2014, 12:09
Публикации: 9366 / 1574
1. Можете щом не Ви притеснява финансовата страна на въпроса.
2. Не можете да го "заведете" в неплатен без молба от страна на работника. По КТ работодателят няма право едностранно да разпореди ползването нанеплатен отпуск.
3. Абе можете, ама добре си изпипайте нещата, защото тези дисциплинарни уволнения много често се отменят от съда заради процедурни пропуски.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група