Актюерски доклад

24.06.2014, 11:40 9402 5

24.06.2014, 11:40
Публикации: 8 / 0
Какво представлява годишният актюерски доклад. Според изискванията на кой счетоводен стандарт се изготвя ? Какво е предназначението на актюерската оценка ?
#1 | 24.06.2014, 11:44
Публикации: 9299 / 1558
Ти сега ще ни изпитваш ли?
По-добре напиши целия тест в една тема. Ако някои е свършил с ТР и осигуровките може и да ти обърне внимание.

Между другото - отвори учебниците, стандартите...
#2 | 24.06.2014, 11:54
Публикации: 8 / 0
Това е последен въпрос ! ОТворила съм  учебниците и стандартите. Просто правя допитване за да ми се изяснят нещата.Това, което аз отговорих е следното: Съгласно КТД на дружеството работодателят е задължен да изплаща на персонала при  настъпване на пенсионна възраст обезщетение, което в зависимост от трудовия стаж в предприятието може да варира между 2 и 7 брутни работни заплати към датата на прекратяване на трудовото правоотношение. Към датата на всеки годишен финансов отчет, дружеството назначава сертифицирани актюери,които издават доклад с техните изчисления относно дългосрочните му задължения към персонала за обезщетенията при пенсиониране. Докладът се изготвя според изискванияа на МСС 19 Доходи на наетите лица. Предназначението на актюерската оценка  е да  се определи степента на финансиране на поетите задължения  към персонала.


Ще се радвам ако кажете за неточности!
#3 | 24.06.2014, 11:58
Публикации: 5497 / 371
Това е последен въпрос ! ОТворила съм  учебниците и стандартите. Просто правя допитване за да ми се изяснят нещата.Това, което аз отговорих е следното: Съгласно КТД на дружеството работодателят е задължен да изплаща на персонала при  настъпване на пенсионна възраст обезщетение, което в зависимост от трудовия стаж в предприятието може да варира между 2 и 7 брутни работни заплати към датата на прекратяване на трудовото правоотношение. Към датата на всеки годишен финансов отчет, дружеството назначава сертифицирани актюери,които издават доклад с техните изчисления относно дългосрочните му задължения към персонала за обезщетенията при пенсиониране. Докладът се изготвя според изискванияа на МСС 19 Доходи на наетите лица. Предназначението на актюерската оценка  е да  се определи степента на финансиране на поетите задължения  към персонала.


Ще се радвам ако кажете за неточности!


1. По КТД може и доооооооооооо 10 заплати например да е :)

2. чл.222 ал.3 КТ
(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 2 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) При прекратяване на трудовото правоотношение, след като работникът или служителят е придобил право на пенсия за осигурителен стаж и възраст, независимо от основанието за прекратяването, той има право на обезщетение от работодателя в размер на брутното му трудово възнаграждение за срок от 2 месеца, а ако е работил при същия работодател през последните 10 години от трудовия му стаж - на обезщетение в размер на брутното му трудово възнаграждение за срок от 6 месеца. Обезщетение по тази алинея може да се изплаща само веднъж.
#4 | 24.06.2014, 11:59
Публикации: 9299 / 1558
Сигурно в този случай актюерската оценка се служи за това... Явно въпроса е по-конкретен от зададения в 11:40
Защото аз се зещам за актюерски доклади в застрахователните дружества, в пенсионно-осигурителните дружества... И там актюерският доглад е наистина актюерски - с оценка ва възможностите за настъпване на определени събития.
#5 | 24.06.2014, 12:10
Публикации: 8 / 0
Благодаря Ви за отделеното време и внимание.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група