Декларация по чл.55 за получена субсидия

23.07.2014, 16:09 3306 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

23.07.2014, 16:09
Публикации: 33 / 1
ФЛ получава в м.04 2014 г субсидия на база декларирани площи. Не произвежда нищо, няма регистрация като земеделски производител. Трябва ли да подава декларация по чл.55 за получената субсидия?
#1 | 23.07.2014, 22:12
Публикации: 6365 / 1054
Ако лицето не извършва стопанска дейност се приема, че субсидията се ползва за лични нужди. В този случай тя се облага по чл. 35, ал. 6 (доходи от други източници) и за нея не се дължи авансов данък, а следователно и не се подава декларация по чл. 55.

В ГДД се облага след приспадане само на вноските, които лицето е задължено да прави през данъчната година за своя сметка по реда на чл. 40, ал. 5 от Закона за здравното осигуряване. Не се приспада процент нормативно признати разходи.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група