Авансови вноски - ЗП

02.11.2014, 17:38 3099 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

02.11.2014, 17:38
Публикации: 50 / 0
ЗП - ФЛ, рег по ЗДДС , с нетни приходи от продажби под 200 хил лв. дължи ли тримесечни авансови вноски ?
#1 | 02.11.2014, 17:41
Публикации: 7230 / 1080
А  според Вас?

Границата не беше ли 300 хиляди?
#2 | 02.11.2014, 17:44
Публикации: 50 / 0
Според мен не! Но сме в един спор с колега ... и допитването до вас ще го реши !
#3 | 02.11.2014, 18:14
Публикации: 7230 / 1080
Тъй като има два режима на облагане на доходите на ЗП, че Ви цитирам двете възможности:

ЗДДФЛ:
Чл. 43  (8) Лицата, извършващи стопанска дейност като търговци по смисъла на Търговския закон, включително едноличните търговци, както и физическите лица в случаите по чл. 29а правят авансови вноски при данъчна ставка 15 на сто при условията и по реда на Закона за корпоративното подоходно облагане.

Ето и чл. 29а
Скрит текст :

ЗКПО
Чл. 83. (2)Авансови вноски не правят:
1. данъчно задължените лица, чиито нетни приходи от продажби за предходната година не превишават 300 000 лв.;

Това е втората възможност:
Чл. 43. (1) Лице, придобило доход от стопанска дейност по чл. 29, дължи авансово данък върху разликата между облагаемия доход и вноските, които самоосигуряващото се лице е задължено да прави за своя сметка за месеците на тримесечието, през което е придобит облагаемият доход, а ако лицето не е самоосигуряващо се - между облагаемия доход и удържаните задължителни осигурителни вноски.

Ето чл. 29 от ЗДДФЛ:
Скрит текст :
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове