Половин заплата след презизчисляване на годишен ДОД

14.01.2015, 16:57 2635 1

14.01.2015, 16:57
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

Бих искала да помоля за обяснение относно преизчисляването на годишния ДОД и отражението на това върху заплата, тъй като не го разбирам.
Получих си декемврийската заплата, която е двойно по-малка, заради презичисляването на годишния ДОД. Бе ми обяснено, че тъй като през декември съм имала по-голям доход от работодателя ми (бонус), съм минала някакъв праг и поради тази причина заплатата ми е двойно по-ниска. Ако през настоящата 2015 г. имам по-ниски доходи от тези през 2014 г., разликата на декемврийската ми заплата, ще ми бъде възстановена следващия януари. Което би следвало да се случи, з-то ще съм в майчинство от лятото.
Бих искала да ви помоля да ми разясните ситуацията - кой взима тези пари и защо, кой ги връща? Какво става, ако пък имам по-високи доходи през 2015 г. за сметка на 2014 г.? Всяка година  декемврийската заплата ще ми я намаляват ли? Извинявам се много въпроси и незнанието ми. Досега в предходните фирми, в които съм работила, не ми се е случвала такава ситуация. Явно не съм минавала въпросия праг.
Благодаря предварително за отговорите.

#1 | 14.01.2015, 17:06
Публикации: 9366 / 1574
Хем бонус, хем по-ниска заплата?....
И това да има общо с изравняването на ДОД?....
Да Ви удуржат повече осигуровки и повече данък като абсолютна сума - разбирам, но от заплата+бонус да остане двоино по-малко нето, отколкото само при заплата....
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група