Уволнение или Болничен ??

17.01.2015, 23:14 3370 2

17.01.2015, 23:14
Публикации: 17 / 0
Приятелката ми е от Молдова ,но живее и работи в София в кол център. На 30.12.2014 се прибра в Молдова да се види с роднини.Там пада и си чупи лошо крака. Гипсират я и я изпращат за домашно лечение. на 02,01,2015 на контролен преглед и казват че счупеното се е изместило и се налага операция. Тя е осигурена в България ,но не и там и и се налага да заплати за всичко. Обажда се  в София и уведомява своите началници за положението й. Поради мн лоши метеорологични условия успява да отиде в болница в столицата Кишинев на 12.01.2015 и на следващия ден и прават операция. Утре я изписват ,но все още не  е представила никакви документи на своя работодател.
Могат ли да я уволнят ? доколкото разбрах са сложили на нейно място човек.
Как ще стане с болничния, като от там ще й издадат само документи на руски език ?
#1 | 18.01.2015, 07:49
Публикации: 9299 / 1558
Могат ли да я уволнят? - може и да могат. Зависи на какъв договор е.
сложили на нейно място човек - може да е по заместване, не се знае
Как ще стане с болничния, като от там ще й издадат само документи на руски език - мисля, че езика е най-малкия проблем. Не ми се вярва този болничен да бъде изплатен от НОИ.
Колкото до направените разходи за лечение - нещо се говореше, че ще се възстановяват разходи за лечение в ЕС,  но не съм чела закона. Пък и Молдова не е в ЕС...
#2 | 20.01.2015, 10:25
Публикации: 17 / 0
Някой друг ?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група