ДУК и СОЛ

05.02.2015, 10:39 6369 10
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

05.02.2015, 10:39
Публикации: 49 / 1
Здравейте, предстои ми управител на ООД да сключи ДУК, в момента се самоосигурява. Тъй като управителя работи в дружеството, извън управленските си функции, ще трябва ли да се осигурява и на двете основания, до размера на
макс. ОД или може да остане само по ДУК, тъй като има и наети работници.
#1 | 05.02.2015, 10:44
Публикации: 7230 / 1079
работи в дружеството, извън управленските си функции
ето това е определящото за задължителното самоосигуряване. Наличието или липсата на нает персонал не е толкова важно.

ПП Защо не сключите ТД за длъжност Управител и в ДХ да набутате всичките му задължения в и извън управлението? Това е възможно, ако има и друг управител, който да представлява ООДто като работодател.
#2 | 05.02.2015, 11:00
Публикации: 49 / 1
Благодаря за отговора и идеята за ТД, но естеството на работата го задължава да сключи ДУК, а и няма друг управител в дружеството. Освен това и ТД ще трябва да бъде с ос.праг на 1 група. Явно ще се внасят осигуровки :(
#3 | 05.02.2015, 15:54
Публикации: 92 / 3
Да попитам и аз.
СОЛ в ООД без личен труд, осигуровки върху 420лв. внасяни от самото СОЛ по ЕГН. На това същото СОЛ му предстои сключване на ДУК в ЕООД, в което е и съдружник. Ще има заплата по ДУК и знам, че там в ЕООД-то подлежи за осигуряване за всички осигурителни случаи. Какво се случва с осигуряването в ООД. Спира се, или и там продължава.
#4 | 05.02.2015, 17:33
Публикации: 9659 / 1646
Продължава. Това са две различни основания за осигуряване и доколкото като СОЛ упражнява дейност и има и ДУК то и двете осигурявания си вървят ........
#5 | 05.02.2015, 22:40
Публикации: 92 / 3
Значи, ако има няколко ДУК- пълни осигуровки докато достигне 2600лв., а в следващите след 2600 само данък, защото основанието е едно и също. Ако обаче е съдружник в няколко ООД-та без личен труд само в едното осигуровки, а в другите нищо. Така не се пълни хазна....
Благодаря ти за отговора и лека вечер!
#6 | 02.04.2015, 15:34
Публикации: 41 / 0
Управител на ЕООД по ДУК дали трябва да подава деклерация по чл. 55 от ЗДДФЛ или по чл.50 по ЗДДФЛ, при положение че няма други доходи като физ.лице? Моля за отговор
#7 | 03.04.2015, 09:55
Публикации: 5550 / 369
по чл.50 по ЗДДФЛ
#8 | 03.04.2015, 10:17
Публикации: 168 / 6
При мен има възнаграждения само по ДУК през цялата година правя изравняване м. 12/2014 няма разлика в данъка няма други доходи  и не подавам декларация по чл.50 от ЗДДФЛ.
#9 | 17.04.2015, 09:42
Публикации: 38 / 1
Здравейте

имаме лице, което работи в няколко фирми по ДУК и СОЛ и е осигурено на максималния осиг. доход. Установяваме с голямо притеснение, че сме изтървали една от многото фирми, където същото лице е единствено във фирмата - собственик и е по ДУК. Не сме подавали Д1 и Д6.
Имаме нужда от съвет как да постъпим? С кое ще отнесем по малко санкции.
Ако завъртим нещата и вместо ДУК го сложим СОЛ, за да подадем поне годишна Д6 - имаме ли някакъв шанс  :blink:
Той няма възнаграждение за личен труд и тъй като вече е осигурен на максимума няма и осигуровки.
Моля ви за помощ :cray:
#10 | 17.04.2015, 10:11
Публикации: 6324 / 1030
До 30-ти април имате време да подавате всякакви изтървани Д1 и Д6 за предходната година без необходимост от предписания. :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове