СОЛ - декл. 6 и сл. бележка за дохода

09.03.2015, 20:07 2546 1

09.03.2015, 20:07
Публикации: 151 / 7
През 2014 г., след подаване на Декл. 6 за 2013 г. на СОЛ, се появиха едни дребни стотинки, които са надплатени. Не разбрах защо стана така, въпреки че всеки месец са внасяни точно толкова, колкото са дължими. Така, за да се изравни задължение и плащане, за м. май 2014 г. са внесени с тези стотинки по-малко осигуровки чрез собственото ЕООД на СОЛ.
Сега възникват въпросите:
1. Сума в Декл. 6 с код 13 за 2014 г. - според мен трябва да се посочи общо дължимата, а не внесената сума за осигуровки за 2014 г.
2. В служебната бележка за получен доход (личен труд) - сумата на авансово внесените чрез дружеството осиг. вноски - според мен трябва да се посочат внесените осигуровки (дължимите минус тези стотинки).
Знам, че въпросът ми е незначителен, но има и случаи, когато се приспадат надплатени осигуровки от минали години в по-големи размери, затова ми е важен въпроса принципно.
#1 | 09.03.2015, 20:53
Публикации: 9353 / 1573
1. Вписват се дължимите осигуровки. Включително и тези от годишното изравняване.
2. Не мисля че е от голямо значение. Вписвате тази сума, която сте приспадали при определяне на месечния данък.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група