Данъци и осигуровки

10.03.2015, 11:05 2692 2

10.03.2015, 11:05
Публикации: 60 / 2
Здравейте,искам да ви питам как си погасявате данъците и осигуровките чисто счетоводно.Защото имам фирма с изрядни плащания и всичко по разчетите синтетично и аналитично ми се засича,но шефа ме накара да преработя цялата година и да погася задълженията така както НАП ги погасява според системата за задълженията и плащанията, а не както фирмата си е плащала по банков път.Сега по данъка ми седи надвнесена сума и по осигуровки по - малко внесена,което адски ме обърква когато трябва да си засичам оборотката.Та въпроса ми е вие как процедирате с тези неща и кое е по правилно?
#1 | 10.03.2015, 11:18
Публикации: 9360 / 1574
Сега по данъка ми седи надвнесена сума и по осигуровки по - малко внесена Ако нямате задължения към НАП, това не би трябвало да се получи. Вижте как стои въпроса с прехвърлянето на пари от общата единна сметка към отделните сметки след март/юни/ 2014

Аз лично следя и осчетоводявам "задължение-плащане", пък НАП как си разпределят плащането по различни задължения  - техен проблем. Не виждам смисъл, ако имаш задължение за ДДС 100 лв и за ДДФЛ 50 лв, като внесеш първо стоте, 60 да отидат за ДДФЛ и 40 за ДДС, после като внесеш другите 50 /по платежно за ДДФЛ/ да отидат за погасяването на остатъците. Особено нелепо ми се струва такова разпределение, ако сумите са внесени един и същи ден.
#2 | 10.03.2015, 11:25
Публикации: 60 / 2
Именно така седи въпроса при мен.Всичко се плаща един и същи ден,нямам и стотинка задължение към НАП.Но те си разпределят сумите както си искат и аз трябва да ги осчетоводявам точно така както е при тях.Това ми се струва страшно тъпо, а и доста трудоемко.Вместо сега да си приключвам спокойно,трябва да се занимавам да преосчетоводявам цялата година дата по дата според НАП.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група