СОЛ преизчисляване на болничен

26.05.2015, 15:19 3874 2

26.05.2015, 15:19
Публикации: 17 / 0
Здравейте,
Казусът е следния: за миналата година съм СОЛ- свободна професия и съм подавала декларация 1 всеки месец на 420 лева с право на болничен. Не съм плащала осигуровки. Имам 3 болнични листа с разпореждане за отказ (заради неплатените осигуровки). През тази година подавам данъчна декларация за 2014 с реалните доходи и съответно годишно изравняване, плащам всичко дължимо ( излиза около 1200 лева на месец). Трябва да подам молба да ми изплатят въпросните болнични, понеже вече съм платила осигуровките. И тук идва сложното- от НОИ ми казаха да отида в НАП и да коригирам всички декл.1, защото те ползвали информацията от тях за база за изчисляване и в момента им излизало, че съм платила повече пари за осигуровки ( което е нормално, понеже вече сумата не е 420, а 1200лв). Отидох в НАП и оттам ми казаха, че немога да правя такива корекции и при изравняването на ДОО не се включва "общо заболяване и майчинство" и нямало как да ми преизчислят болничния. Последно, моля за помощ- може ли да ми кажете при изравняване на въпросните осигуровки за ДОО ( аз знам че нямам доплащане за процента за общо заболяване и майчинство, той е плащан върху 420 лева), в крайна сметка върху какъв доход трябва да ми се плати болничния?
#1 | 26.05.2015, 15:48
Публикации: 6668 / 658
Не трябва да се подава корекция на д.1. Болничният - от 420.00 лв.
#2 | 26.05.2015, 17:02
Публикации: 17 / 0
Благодаря много!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група