Дължат ли се всички осигуровки според при осигуряване на пенсионер-Управител

12.07.2015, 10:58 3798 4

12.07.2015, 10:58
Публикации: 27 / 0
Здравейте,
аз съм собственик на фирма и искам да избера  най-нисък размер осигуровки, тъй като работя и не искам да се осигуравам.
Възможно ли е да назнача пенсионер за Управител и да внасям само 8% ЗОВ в/у МОП или не?
Благодаря!
#1 | 12.07.2015, 11:07
Публикации: 50 / 5
Работите по трудов договор ли?
На максимума ли сте осигурена там?
На каква фирма сте собственик?ЕТ?ЕООД?
#2 | 12.07.2015, 11:18
Публикации: 27 / 0
Работите по трудов договор ли?
На максимума ли сте осигурена там?
На каква фирма сте собственик?ЕТ?ЕООД?
*****
Фирмата е ЕООД. Аз работя друга работа и ме осигурава работодателя на 1000 , да речем и аз не желая да се осигурявам. Искам да назнача роднина пенсионер за УПравител и него да осигурявам . Въпроса е на него какви СО дължа?
#3 | 12.07.2015, 11:44
Публикации: 50 / 5
Управител не значи собственик.Ще си дължите пак осигуровки в пълен размер според МОД на длъжността
#4 | 12.07.2015, 13:01
Публикации: 9335 / 1570
Аз да добавя още въпроси:
1. ЕООД-то има ли дейност?
2. Вие като собственик ще работите ли в тази фирма?3. Какво ще работите - само управител, само друга дейност /ще произвеждате, ще птодавате, ще обслужвате клиенти,..../, всичко?
3. Имате ли сключен /обавен/ ДУК?
4. Нямате ли договор със счетоводител?

При отговори 1. Да и 2. Да - задължително трябва да се осигурявате поне върху 420 лв.
При отговор 3. Да - задължителните осигуровки са върху по-висока сума.
При отговор 4. Да - имате най-неизгодни условия, защото задължителното осигурявяне най-вероятно ще се съчетае и с други проблеми.

Най-евтиния вариант - вземете си съдружник-пенсионер и Вие не работете нищо в тази фирма. Ако този съдружник е и счетоводител, ще е направо идеално.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група