Декларация Обр.1

07.08.2015, 07:27 4691 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.08.2015, 07:27
Публикации: 5 / 0
Здравейте,служител в гимназията почина на 28.06.2015.
В деловодството ни,на 30.06.2015г.е представен препис-извлечение от акт за смърт.
Със заповед на директора на основание чл.325,ал.1,т.11 от КТ е прекратено трудовото правоотношение на лицето ,считано от 01.07.2015г.и е подадено по чл.62 ,ал.5 от КТ -Уведомление към НАП.
С  прекратяване на провоотношението,починалия служител има не използван платен годишен отпуск ,които отпуск на 29.07.2015г. е изплатен по равно на наследниците му.

С електронен подпис е подадена информация за период : м.07.2015г.,протокол –приложение №5 към чл.6,ал.6 от Наредба Н-8  на всички служители .
След приемане на информацията ,електронната система връща съобщение : „Не може да бъде приета декларация на осигурено лице с прекратена рагистрация.
 
Обезщетението по чл.224 ал.1 от КТ е начислено и изплатено в м.07.2015г., и следва да бъде подадена декларация Образец 1,но системата не дава тази възможност .
Моля за Вашето мнение
Какви действия трябва да се извършат и в какъв срок , за да бъдат спазени законовите разпоредби?

Ще бъдем  ли в нарушение ,ако не бъде подадена декларация Образец 1 на починалия служител  за м.07.2015г?
Благодаря на всички предварително
#1 | 07.08.2015, 09:21
Публикации: 1 / 0
Обезщетението по чл.224 следва да бъде начислено в м. юни, изплащането в юли.
#2 | 07.08.2015, 11:19
Публикации: 5550 / 369
След приемане на информацията ,електронната система връща съобщение : „Не може да бъде приета декларация на осигурено лице с прекратена рагистрация.

Договорът е прекратен автоматично! Вижте в НАП от коя дата е, защото не е от 01.07., както сте го прекратили вие.

Върху обезщетението по чл.224 има само данък и  може да се изготви Д1
#3 | 07.08.2015, 11:52
Публикации: 6959 / 1021
След приемане на информацията ,електронната система връща съобщение : „Не може да бъде приета декларация на осигурено лице с прекратена рагистрация.

Договорът е прекратен автоматично! Вижте в НАП от коя дата е, защото не е от 01.07., както сте го прекратили вие.

Върху обезщетението по чл.224 има само данък и  може да се изготви Д1

И какво ще се посочи в тази Д1? Само данъка?
#4 | 07.08.2015, 11:59
Публикации: 5550 / 369
И какво ще се посочи в тази Д1? Само данъка?

Да, така е редно
#5 | 07.08.2015, 12:54
Публикации: 67 / 12
А защо договора е прекратен считано от 01.07.2015г. А 29-ти и 30-ти юни как ги отразявате? За тези двата дни В Д1 не може де фигурира лице, което е починало. И защо трябва да подавате Д1 за юли? С Д1 се декларират осигуровките на дадено лице. Вие в юли какво осигурявате? Починало лице?????
#6 | 07.08.2015, 14:54
Публикации: 67 / 12
 :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове