Покупка на земя и сгради

25.11.2011, 09:48 3734 2

25.11.2011, 09:48
Публикации: 24 / 0
Здравейте колеги, имам следния казус. Получих фактура за покупка на земя със сгради. В нея са включили стойността на сградите и на земята. Отдолу са включили и такса вписване, местен данък и др., за да увеличат данъчната основа за изчисляване на ДДС. Така ли трябва да бъде след като всичките тези разходи такси и данъци са за моя сметка. Не се ли включват само когато доставчика ги е платил?
Моля помогнете
#1 | 25.11.2011, 10:04
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Да, правилно е.
чл.26 (3) Данъчната основа по ал. 2 се увеличава със:
1. всички други данъци и такси, в т. ч. акциз, когато такива са дължими за доставката;


... без оглед на това за чия сметка са.
#2 | 25.11.2011, 11:07
Публикации: 824 / 178
аПсолютно !  :yahoo:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група