Корекция обр.1 и 6 - принципно

24.09.2015, 15:23 2439 2

24.09.2015, 15:23
Публикации: 41 / 7
Привет!
Налага ми/за сефте/ се да направя корекция на Д1 и 6 поради начислени три дни за сметка на работодател при болничен по бременност от юни 2014г.  :blush: Изчетох доста по въпроса, но имам нужда от "приятелско потвърждение или опровержение", за което благодаря предварително :wink1:
Сега давам инфо с цифри:
Служителката в юни  е работила 16р.дни и излиза болничен - 5 дни за сметка на НОИ /тя е на 415 лв бр.заплата/. Начислението тогава е 3дни за сметка на раб-л (сумата е 41.5лв) и 2 дни за НОИ. Предписанието  получих .. септември тази година.
След преизчисленията /да е жив и здрав ексел/ получавам осигуровки, спрямо подадените тогава, по-малко: 10.68 за ДОО, 2.96 за УПФ, 1.86 за ЗО. Следователно направих коригираща Д1 -  с 316.19 осиг.доход и 5 дни за сметка на НОИ  върху 100лв, Правя Д6 - също коригираща (защото всичко е в намаление), с код 5 с новите суми за всички работници. Но какво да правя с данъка (той е с 0.76лв по-голям)? Технически мисля че ми е ясно - Д6 редовни данни само с 0.76, но би ли следвало да е код 8 за м.07  /към дата 31.07.2015/ - тогава принципно са изплатени възнагражденията за юни и е удържан и внесен юнския данък... .
И още нещо(съжалявам за дългия пост).., как технически на практика се изпълнява и защитава подобно вмешателство във вече съставени, подписани и пр. ведомости?

ps: вземането от служителката ще отразя в следващата РПВ като = 41.50 дадени в повече +0.76 данък за довнасяне - осигуровките за нейна сметка, а разликата от надвнесените суми като цяло -  ще чакам НАП.
Какво мислите за моя "план за действие"
#1 | 24.09.2015, 15:32
Публикации: 9339 / 1571
При тази заплата бих попитала какъв е МОД за длъжността? Проверихте ли дали с трите дни от работодател не падате под МОД?
Относно процедурата - нищо не мога да кажа. Не съм наясно.
Относно разликата от надвнесените суми като цяло -  ще чакам НАП - нима мислите, че реално ще върнат нещо? В най-добрия случай ще се появи нещо надвнесено по задълженията Ви към НАП
#2 | 24.09.2015, 15:47
Публикации: 41 / 7
МОД за длъжността е 415лв. Да, с трите дни от работодател пада под МОД. Начислението от юни е 316.19 за отработените дни + 41.5 за трите дни, но осигурителния доход е 375.48/за 16+3 р.дни/. Новият осигурителен доход е 316.19, осигуровките като цяло са по-малко, но данъка е повече, заради липсата на необлагаемите 41.5.
А относно надвнесените суми би следвало да подадат искане, /да си призная това сега не ми е на дневен ред/
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група