СИС

18.10.2015, 16:22 3998 9
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.10.2015, 16:22
Публикации: 152 / 1
-Във връзка със желанието за удържане на авансов данък за 4-тото тримесечие
при изплатен данък от наем на физически лица СИС по чл 45 ал4 от ЗДДФЛ
обр.3а ли се попълва?
-Освен т2 от допълнителните данни попълват ли се и други точки?
-До кога е срока за подаване?
#1 | 19.10.2015, 11:47
Публикации: 6328 / 1033
Чл. 45. (4) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Предприятието или самоосигуряващото се лице, платец на доходи по чл. 29 или 31, издава за изплатените доходи и удържания данък по реда на чл. 43 и 44 сметка за изплатени суми и служебна бележка по образци, които предоставя на лицето, придобило дохода.

(8) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Служебните бележки по ал. 4 и 7 се издават при поискване от лицето, придобило дохода, а когато лицето не е поискало издаването им - в срок до 15 април на следващата година.

Срок за подаване на декларацията за дължими данъци
Чл. 56. (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Декларацията по чл. 55, ал. 1 се подава в сроковете за внасяне на дължимите данъци.

чл. 65. (12) (Предишна ал. 11, изм. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г.) Данъкът, който предприятията и самоосигуряващите се лица - платци на доходи, са задължени да удържат по чл. 43, ал. 4 и чл. 44, ал. 4, се внася в срок до края на месеца, следващ тримесечието на придобиване на дохода.
#2 | 19.10.2015, 17:31
Публикации: 152 / 1
Мен ме интересува физическите лица,които получават доход от наем писмено
какво трябва да попълнят за удържане на авансовия данък през 4-тото трим.
от платеца на дохода.
#3 | 19.10.2015, 17:45
Публикации: 7243 / 1082
ЗКПО, чл.65, ал. 13
Заявяват желанието си в свободен текст. Не съм разглеждала СИС за 2015 - може да има някоя отметка.
#4 | 20.10.2015, 15:42
Публикации: 72 / 7
ЗКПО, чл.65, ал. 13
Заявяват желанието си в свободен текст. Не съм разглеждала СИС за 2015 - може да има някоя отметка.

Да, има отметка в новите образци.
#5 | 22.10.2015, 17:49
Публикации: 152 / 1
В новата СИС обр.3а в допълнителни данни т2 освен отметката трябва ли да се попълват и другите точки от получателя на дохода и докога е срокът?
#6 | 22.10.2015, 17:57
Публикации: 7243 / 1082
Срок за какво?

irenabrili    Отговор 1 | 19.10.2015, 11:47

Това не го ли прочете?

ПП Използвам възможността да се извиня за подвеждането в Отговор 3. Става въпрос не за ЗКПО, а за чл. 65, ал.13 от ЗДДФЛ.
#7 | 22.10.2015, 18:08
Публикации: 152 / 1
Срок за подаване удържането на данъка за 4-тото тримесечие /през м 10 или
до м 12 2015 г/
#8 | 22.10.2015, 18:10
Публикации: 7243 / 1082
31.01.2016
#9 | 22.10.2015, 18:26
Публикации: 152 / 1
Благодаря за отговора
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове