Участие в семинар фактуриран с нулева ставка и КИ

03.11.2015, 10:18 3151 3

03.11.2015, 10:18
Публикации: 264 / 6
Здравейте. Опитах се сам да стигна до някакъв извод, но не ми се получи.
Издават ни фактура за участие в семинар, която има нулева ставка на ДДС, след което издават и кредитно известие, защото отчитането на разходите за хотела щяло да стане с тяхна фактура(издадена от хотела), а не да фигурира в общия размер на фактурата за семинара.
Ф самата фактура за семинара, липсва основание за неначисляване на ДДС, което ме затруднява в осчетоводяването й, както и на кредитното известие в последствие.
Първоначално мислех да я осчетоводя 609/401, но когато посоча покупка, не виждам какво да посоча като "Операция по ДДС". Наличните ми възможности са: 1. Получени доставки с ВОП, с право на ПДК; 2. Получени доставки по чл. 82 и без право на ДК; 3. Получени доставки с ВОП с право на ЧДК; 4. Годишна корекция чл. 73, ал. 8 и чл. 147 ал. 3; 5. Придобиване при тристранни операции.
Най-лесно е да не посоча тип на сделката, което обаче от своя страна ще доведе до липса на фактурата в дневника за покупките. Не намирам и откъде в Микроинвест да добавя операция по ДДС, но дори и да намеря, не знам на какво основание не е начислен ДДС.
Моля за съвети.
#1 | 03.11.2015, 11:53
Публикации: 128 / 26
Използвайте " 2. Получени доставки по чл. 82 и без право на ДК", така  ще включите фактурата в дневника за покупки. А първото, което ми идва наум е да проверите по булстат на фирмата издател, дали е регистрирана фирмата по ДДС. Макар че дори и да не е регистрирана следва да е посочено основанието за неначисляване на ДДС.
#2 | 03.11.2015, 12:22
Публикации: 264 / 6
Използвайте " 2. Получени доставки по чл. 82 и без право на ДК", така  ще включите фактурата в дневника за покупки. А първото, което ми идва наум е да проверите по булстат на фирмата издател, дали е регистрирана фирмата по ДДС. Макар че дори и да не е регистрирана следва да е посочено основанието за неначисляване на ДДС.
Благодаря Ви за отговора. Пропуснах да напиша, че фирмата е регистрирана по ДДС.
Ако посоча 2. Получени доставки по чл. 82 и без право на ДК, няма да имам проблем с данъчните?
#3 | 03.11.2015, 12:43
Публикации: 1705 / 207
Погледнете дали не се касае за доставка, попадаща в чл.41 т.1 от ЗДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група