Майчинство

29.04.2017, 15:41 14468 24

#20 | 29.04.2017, 15:41
Публикации: 962 / 103
Здравейте! На 15.05.2017 излизам в болничен 45 дена преди термина. Работя на трудов и граждански договор. Мога ли до 15ти май да си работя и на гражданския договор

Гражданският договор няма осигуровки за майчинство, можете да продължите да работите по него и докато си гледате бебето, няма да окаже влияние на получаването на болничните и майчинството.
#21 | 30.04.2017, 23:06
Публикации: 2 / 0
Здравейте въпроса ми е следния. Бременна съм в 5 месец. Имам необходимият стаж за майчиство но проблема е че последните 4 гогини не бях в България и не съм работила с трудов договор. Също така не съм внасяла здравните си осигуровки. Разбрах че трябва да съм назначена на работа 45 дни преди термина ми за раждане. Ако ме назначат на работа 1 месец преди тези 45 дни ще мога ли да взема този болничен от гинеколога си след като съм с прекъснати здравни и изобщо мога ли да изляза в майчински в този случей или трябва да плащам за всички тези години?
#22 | 01.05.2017, 13:54
Публикации: 1 / 0
Здравейте, до момента имам стаж от началото на юни 2014г до края на юли 2015г,обаче там ме осигуряваха на 4часа и от там имам общ стаж 7 месеца. После имам 8 месеца прекъсване. При сегашния си работодател работя от 29.03.2016г на 8часа. Терминът ми е на 18.11.2017г, на 4 октомври трябва да изляза в болнични 45 дни преди раждането. Имам следните въпроси:
Колко години стаж се изисква за майчинство ?
Още колко месеца трябва да работя за да получавам майчинство?
Кога мога да изляза в първия си болничен?
Ако изляза в болнични какво ще стане ( ще се прекъсне ли стажа ми) ?
Работодателя ми все още не знае, как да му кажа с документ от гинеколог ли ,и може ли да ме уволни след като разбере ( на постоянен договор съм) ?
Благодаря Ви предварително!
 
#23 | 01.05.2017, 14:31
Публикации: 9299 / 1558
За майчинството се изискват 12 месеца ОБЩО осигурителен стаж откакто сте почнали работа. Два дни работа на 4 часа са 1 ден осигурителен стаж. Щом работите от март миналата година на 8 часа, със сигурност имате нужния стаж.
За болнични трябват 6 месеца осиг.стаж, които явно имате.
Периодите в болничен се броят за стаж
#24 | 02.05.2017, 13:10
Публикации: 2 / 0
Здравейте въпроса ми е следния. Бременна съм в 5 месец. Имам необходимият стаж за майчиство но проблема е че последните 4 гогини не бях в България и не съм работила с трудов договор. Също така не съм внасяла здравните си осигуровки. Разбрах че трябва да съм назначена на работа 45 дни преди термина ми за раждане. Ако ме назначат на работа 1 месец преди тези 45 дни ще мога ли да взема този болничен от гинеколога си след като съм с прекъснати здравни и изобщо мога ли да изляза в майчински в този случей или трябва да плащам за всички тези години?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група