Как се определя кой има право на командировъчни

27.01.2016, 15:51 3752 7

27.01.2016, 15:51
Публикации: 31 / 0
Колеги,
според НАРЕДБА ЗА КОМАНДИРОВКИТЕ В СТРАНАТА
Чл. 6. (Изм. - ДВ, бр. 21 от 1991 г.) (1) Не се считат командировани лицата, които:
1. извършват постоянната си работа през време на пътуването - работници от локомотивни и други превозни бригади, шофьори, летци, моряци, ловни и риболовни надзиратели от подвижната охрана и др.;
НО какво би могло да означава "и др."
Питането ми се отнася за лица, които са с длъжности монтажници и монтьори на съоръжения за отопление, вентилация и климатизация,  като дейността на фирмата на територията на цялата страна. В трудовите им договори е записано, че мястото им на работа са "Обектите на дружеството в страната".
Как да разбирам
чл. 121 от КТ - Когато нуждите на предприятието налагат, работодателят може да командирова работника или служителя за изпълнение на трудовите задължения извън мястото на постоянната му работа.
Дали трябва да бъдат командировани или не?
#1 | 27.01.2016, 16:38
Публикации: 4365 / 719
При изброените в наредбата длъжности работата се извършва по време на пътуване - движение на "работното място" влак, самолет и т.н.
Мисля, че на монтажниците трябва да се дават командировъчни, въпреки че "мястото им на работа са "Обектите на дружеството в страната".
#2 | 27.01.2016, 16:59
Публикации: 1302 / 183
Сравнявайте местоработата с мястото им на живеене.
Ако те живеят в едно населено място, а вие ги премествате в друго населено място за определен период от време, примерно 20 дни.
Какво им осигурявате?
Транспорт, нощувка, храна?
Това ви е отправната точка.
Ако нищо не осигурявате - ще плащате.
#3 | 27.01.2016, 17:01
Публикации: 31 / 0
Да, и аз така мисля, но ми се искаше да имам мнение от колеги, защото шефът винаги е/иска да е прав.
#4 | 27.01.2016, 17:24
Публикации: 31 / 0
Осигурряваме транспорт и нощувка. Явно обаче е необходима и храна.
#5 | 27.01.2016, 18:44
Публикации: 9297 / 1557
Абсолютно не съм съгласна с двата отговора. Щом работното място е цялата страна, няма начин лицата да работят в друго населено място извън мястото на постоянната си месторабота. Поне не и на територията на страната :-)  Това, че не работят в населеното място по постоянното си местоживеене, също не е повод за плащане на командировъчни.
Имате две възможности - 1. Ако промените местоработата в ТД с фиксиране на едно населено място, на всеки друг обект извън това място, може да плащате командировъчни. 2. Да оставите местоработата в цялата страна и да отчитате разходите за транспорт и хотел като разходи за дейността /внимавайте да не се тълкуват като социални разходи!/, а за храната - увеличавате заплатите. Е, вторият вариант ще излезе по-скъпо :-)
#6 | 28.01.2016, 10:15
Публикации: 1302 / 183
Хиксовете, благодаря!  :good:
Всъщност, това имах пред вид, ама сега като се чета, виждам че не е достатъчно ясно.
Именно, зависи договорите как са оформени и какво им осигуряват по обектите.

Още веднъж благодаря...
#7 | 28.01.2016, 10:31
Публикации: 31 / 0
Благодаря за мненията. Намирам ги за много полезни.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група