Патентен данък

26.04.2016, 17:24 2571 3

26.04.2016, 17:24
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
имам следния въпрос: подадена е патентна декларация за 2016г., в края на месец април желая да преместя обекта, в който се извършва дейността на нов адрес. Проблема ми е, че сменям общината. Подадената декларация се намира в община А, а аз местя дейността в община В. Въпроса ми е редно ли е да ми искат да плащам два пъти второто тримесечие на патента /април, май и юни/. От община А искат пълна вноска за второто тримесечие, и от община В също си искат вноска за същото тримесечие. Патента ми на тримесечие е 250 лева. Сега ме карат да платя 500 лева за една и съща дейност, нямало как общините да си преведат пропорционално сумата. Искат да ме третират, че прекратявам дейността в община А и започвам дейност в община В. Аз се опитвам да обясня, че фирмата не прекратява дейност за нито един ден, само прави " промяна в обстоятелствата", като сменя адреса си.... Въпроса ми е има ли някъде описано в закона какво означава "промяна в обстоятелствата"? И ако ти се налага да се местиш всеки месец, плащаш за по 3 месеца? Или в България смяна на обект става само в края на март, юни, септември, декември, иначе плащаш по два пъти?!?
#1 | 26.04.2016, 19:43
Публикации: 640 / 95
Ако декларацията я беше подала на 31.03.16, сега нямаше да платиш 2 пъти 2-ро тримесечие. Просто, не си знаела.
#2 | 26.04.2016, 20:56
Публикации: 2 / 0
Е как да я подам на 31.03, при положение, че съм работила през април на първия адрес. Има си срокове за подаване на декларации. нещо явно не разбирам, може ли един месец по-рано да подадеш декларация - не можеш...
#3 | 26.04.2016, 21:23
Публикации: 54 / 1
Мисля, че няма вариант, ако сте стъпали и ден в конкретното тримесечие, да не го дължите. Но поне може да отпишете останалото време до края на годината. И всъщност точно с тази декларация за промяна на обстоятелствата посочвате, че пракратявате дейност в община А. Защото според мен може да имате една и съща дейност и в двете общини, по едно и също време.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група