Трудови и здравни осигуровки

21.06.2016, 23:41 4581 7

21.06.2016, 23:41
Публикации: 3 / 0
Здравейте, бих искала да ви питам за трудовите и здравните ми осигуровки, защото от две седмици ходя в нап и съм до никъде. Преди 4 години и половина започнах работа в една фирма, тази година по здравословни причини трябваше да напусна и съответно договора ми е прекратен. До тук добре. Отидох в нап миналата седмица, платих си осигуровките за последните 4 месеца, попълних образец 7 и ми съобщиха, че стария ми работодател не ми е пускал декларация за година и два месеца, също така по - предишния ми работодател също не ми е пускал декларация за два месеца и аз се водя до ден днешен по трудов договор при него. Аз съм напуснала от там 2011 и фирмата не е извършвала никакви дейности от тогава. И сега за всичките "чудеса ", които са сътворили моите работодатели, аз трябва да платя 456 лв. лихви, в противен случай здравни осигуровки не мога да ползвам,нищо че съм ги платила. Бих искала да ви питам, какво трябва да направя сега, и какво съм виновна, че някой не си е свършил работата? Благодаря.
#1 | 22.06.2016, 09:11
Публикации: 1187 / 228
Ами като са стигнали нещата дотам, моя съвет е да се разходите до Инспекция по труда(и евентуално да пуснете жалби до НАП и НОИ). Макар, че може да се окаже, че работдателя, за който мислите отдавна не ви е работодател, а фирмата е на някой ром от Лом примерно... Имайте обаче предвид, че в случай на прекратено преди време правоотношение от Инспекцията обикновено се измъкват с елегантни финтове...
И тези липсващи здравни вноски са най-малкия ви проблем - все пак говорим за години опропастен осигурителен стаж...
#2 | 22.06.2016, 09:13
Публикации: 3326 / 256
Това, че работодателите не са декларирали данните с обр.1 вината и санкцията е за тях.  Няма как да изискват от Вас да си платите тези осигуровки, като това не е Ваша работа. Относно втория работодател, при който се водите още на работа-наскоро изникнаха такива проблеми и при други фирми и могат да Ви прекратят и с датата, от която не се водите на работа. Освен ако фирмата не е както казва Hrili, на някой ром :)
#3 | 22.06.2016, 10:52
Публикации: 3 / 0
Благодаря. Аз също мислех да пусна жалба срещу шефа ми към, който съм работила от 2009 до 2011. Говорих с жена му и се оказа, че е в неизвестност от два месеца. Нейните думи бяха :от два месеца го няма, а и да беше тук нямаше да иска да отиде до нап и нои, защото дължи много пари. С последния ми шеф също се чух и каза, че ще провери и ще оправи неговите лихви. Аз също не знам защо ми искат на мен тези лихви, но в крайна сметка нямало да ми пуснат осигуровките, които съм си платила, докато не се платят начислените глоби.
#4 | 22.06.2016, 13:21
Публикации: 1187 / 228
Не би трябвало да ви се формират задължения за здравно осигуряване в системата на НАП, ако сте се намирала в трудови отношение с работодателите, дори в случай, че не е подавана декларация 1. Съмнява ме, че изобщо не ви е бил сключен трудов договор(и респективно подадено уведомление), или същият е бил прекратен по-рано, отколкото подозирате...
Сега не знам пък, да не са направили някаква промяна и при липсващи декларации, но непрекратен с уведомление трудов договор, да начислява здравно за сметка на лицето. Така или иначе обаче, за периода на съществуване на трудовото правоотношение, вменено на работодателя нормативно задължение е да удържа в определени размери и внася осигурителните вноски за сметка на работника.
#5 | 22.06.2016, 16:50
Публикации: 9299 / 1558
Сега не знам пък, да не са направили някаква промяна и при липсващи декларации, но непрекратен с уведомление трудов договор, да начислява здравно за сметка на лицето. ...


Е, направили са промяна. Само наличието на ТД не е достатъчно, за да си здравноосигурен
http://www.nap.bg/news?id=2869

Колкото за периодите до 2011 - няма ли някаква давност?
#6 | 23.06.2016, 10:24
Публикации: 3 / 0
От НАП ми обясниха, че наличието на ТД, без да се внася декларация е достатъчно за да използваш здравни осигуровки,но когато договора се прекрати остават дупки  за месеците, в които не е подавал декларация. Днес говорих със служител от инспекцията по труда и разбрах, че с трудовата книжка, отивам там, попълвам заявление и ми прекратяват договора служебно. Само се притеснявам, че в НАП трябва да му плащам лихвите.
#7 | 23.06.2016, 11:08
Публикации: 1703 / 207
Обнародвана е Наредба за реда за извършване на проверка по чл. 327, ал. 2 от Кодекса на труда
Контролните органи на инспекцията по труда, Националния осигурителен институт (НОИ) и Националната агенция за приходите (НАП) проверяват дали действително работодателят е преустановил дейността си и ако това е така трудовият договор се смята за прекратен от датата на завеждане на заявлението в инспекцията по труда по седалището или адреса на управление на работодателя (чл. 327, ал. 2 от КТ, в сила от 30. 07. 2010 г.).


Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група