Как мога да изчисля какъв % са данъците ми при услуга за Норвегия?

06.09.2016, 15:25 2355 2

06.09.2016, 15:25
Публикации: 2 / 0
Ако сключа договор за услуги с Норвегия, как мога да пресметна точния % осигуровки и данъци, които трябва да плащам? (сегашните ми изводи са осигуровки около 7-15%(смятам ги еквивалентни на тези, които се плащат от работодателя извън и като част от брутото при трудов договор) , още 10% ДОД и без ддс, понеже са извън ЕС. Това прави около 16-24%. Това вярно ли е?
#1 | 06.09.2016, 15:34
Публикации: 9353 / 1573
Много зависи под каква форма извършвате услугата. Вероятно ще трябва да се регистрирате като свободна професия или като фирма. Вижте какви осигуровки се дължат от самоосигуряващи се лица (авансово и при годишното изравняване). Данъкът си е отделно.
Процентите са повече.
#2 | 06.09.2016, 15:45
Публикации: 2 / 0
За свободна професия.

Осигуровките върху коя сума се начисляват? Минимална заплата(защото съм самоосигуряващ се), бруто сумата от там, или друга?(забелязвам, че има максимум от 2600 лева, тоест ако бруто сумата е повече, трябва да е % от 2600?)

В този случай осигуровките ми изглеждат около 25%(но от тези 2600), и разбирам че трябва да платя ДОД над остатъкът.
Това така ли е , и ако съм закъснял с регистрацията си като самоосигуряващо се лице за такъв вид доход в НАП, каква е процедурата? (Глоба?)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група