Обезщетение по чл.224 ал.1 от КТ

04.01.2017, 09:35 2793 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

04.01.2017, 09:35
Публикации: 279 / 8
При прекратяване на трудово правоотношение на работничка по взаимно съгласие без предизвестие,която е в отпуск за отглеждане на дете до 2 г. ,полага ли и се обезщетение по чл.224 ал.1 и какви други обезщетения и дължи работодателя?Майката напуска по собствено желание.
#1 | 04.01.2017, 09:53
Публикации: 3279 / 456
224 (1) се отнася за всички, когато има неползван отпуск, независимо от начина на прекратяване на ТД.
#2 | 04.01.2017, 10:13
Публикации: 279 / 8
224 (1) се отнася за всички, когато има неползван отпуск, независимо от начина на прекратяване на ТД.
Благодаря за отговора.Какъв брутен доход за база при изчисляване на неизползвания отпуск се взема.
#3 | 04.01.2017, 13:09
Публикации: 7243 / 1082
Дохода от последния месец с отработени над 10 дни. Ако няма такъв месец - БРЗ по ТД. И в двата случая базата за обезщетението не трябва да е под МРЗ
#4 | 07.03.2017, 23:19
Публикации: 96 / 3
Изплатеното обезщетението по чл. 224 включва ли се в сл. бележка по чл 45, ал.2
#5 | 08.03.2017, 07:01
Публикации: 7243 / 1082
Да
Нали е облагаем доход и има удържан данък.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове