Данъчен кредит за гориво

07.01.2017, 13:07 2645 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.01.2017, 13:07
Публикации: 11 / 1
Здравейте!ЗП,който няма собствена техника,има ли право на възстановяване на данъчен кредит за гориво?
Благодаря!
#1 | 07.01.2017, 14:58
Публикации: 626 / 92
Без да има собствена техника или с дог. за наем, няма как да ползва ДК на горивото.
#2 | 21.06.2018, 15:30
Публикации: 105 / 1
Може ли да се ползва ДК на гориво на пикап, собственост на едноличия собственик на дружеството. За целта ще се изготви договор между между физическото лице и фирмата!
#3 | 21.06.2018, 19:08
Публикации: 10210 / 1765
#4 | 22.06.2018, 10:19
Публикации: 105 / 1
Ако договора е безвъзмездно ползване!
#5 | 22.06.2018, 10:21
Публикации: 10210 / 1765
Ако договора е безвъзмездно ползване!

Това не би имало връзка с ползването или не на данъчен кредит според мене, но вижте чл.16 ал.1 т.2 ЗКПО - това е отклонение от данъчното облагане. Още повече, че имаме свързани лица и това не е желателно да се случва.  :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група