Записвания в трудовата книжка

13.06.2017, 17:03 276145 241

#200 | 13.06.2017, 17:03
Публикации: 6668 / 658
В ТК само основния договор. Вторият договор -  УП 3.
#201 | 13.06.2017, 20:50
Публикации: 4368 / 719
В ТК се оформя само основният/първият ТД.
За втория при прекратяването му издайте УП, макар че практически не е нужно, ако сте подавали равилни Д1.
#202 | 14.06.2017, 09:19
Публикации: 96 / 11
В трудовата книжка нанасяте стажа от основния трудов договор 8,оо ч. - дата на назначаване и дата на прекратяване на трудовия договор .За договора по чл. 110 от КТ издавате УП 3   - длъжността -  раб.време -  2 часа  ,започнал от .. и прекратяване  -до
#203 | 17.08.2017, 10:10
Публикации: 109 / 2
Трудовата книжка - основен удостоверителен документ за факти и обстоятелства, свързани с трудовата дейност на работника или служителя
Вписванията в трудовата книжка се осъществяват от длъжностни лица в кръга на службата им, във форма и по установен в закона ред. Трудовата книжка се съхранява от работника или служителя, който е длъжен да я представя на работодателя при поискване, както и за вписване на нови обстоятелства в нея.

В трудовата книжка се вписват следните данни за работника или служителя:
- име, дата и място на раждане;
- адрес;
- номер на личната карта или друг документ за самоличност и единен граждански номер;
- образование, професия, специалност;
- заемана длъжност и организационно звено, в което работи (отдел, цех, служба);
- промяна при заеманата длъжност
- уговореното трудово възнаграждение;
- промяна на трудовото възнаграждение
- дата на постъпване на работа;
- дата и основание за прекратяване на трудовото правоотношение (член, алинея, точка и буква от този кодекс);
- продължителност на времето, което се признава за трудов стаж, както и на времето, което не се признава за трудов стаж;
- изплатени обезщетения при прекратяване на трудовото правоотношение;
- запорни съобщения
В ТК се записва наименованието на предприятието в скоби се записва и кода от КИД. Длъжността, която заема лицето, в скоби кода по НКПД на длъжността.
Работодателят е длъжен точно и своевременно да вписва в трудовата книжка горепосочените данни и настъпилите промени в тях.

При оформяне на стажа в ТК и при условие, че не използвате печат ( Законовата разпоредба не поставя изискване за вписване на съответната продължителност в “продълговат” печат) за тази цел, правите следното записване.
Зачетен трудов стаж в ......................(името на предприятието) за периода от............. до....................(датата от когато работника не е на работа)(същата дата се пише и в съответната графа) ................години.. .........месеци......... ......дни СЛОВОМ:.......................г одини, ................месеци.. ...........дни
Подписи на счетоводител, работодател и печат
Изчисляването и вписването на придобития трудов стаж е правомощие на работодателя или на упълномощено от него лице
(писмо № 26/398 от 02.11.2007 г. на МТСП)

При прекратяване на ТД, когато лицето е работило на 8часов работен ден, задължително след оформяне на стажа се записва и следната забележка.
ОСИГУРИТЕЛНИЯТ СТАЖ Е РАВЕН НА ЗАЧЕТЕНИЯ ТРУДОВ СТАЖ!
Следват подписи и на тази забележка на счетоводител и ръководител ,и се подпечатва с печата му.
Когато липсва тази забележка в ТК задължително се издава УП-3.

При  работа по-малко от  8 часов работен ден, тази забележка не се пише и се издава задължително УП-3 за осиг.стаж.

Когато имате периоди, които не се зачитат за стаж(неплатен без стаж, самоотлъчка, пробация), то тези периоди се записват на стр.24 в ТК и се изчислява календарният период какъв е. При прекратяване на трудовите правоотношения, изчислявате общия стаж на лицето, от него изваждате периода без стаж и това, което получите пишете за стаж на лицето. Ако същото е работила на 8часов работен ден, то осиг. стаж е равен на трудовият стаж и задължително записвате горната забележка.

При изплащане на обезщетения на работника и ли служителя на стр.26 на ТК записвате члена от КТ на чието основание е изплатено обезщетението и сумата на  обезщетението.

Старите трудови книжки се използват до като има страници, на които може да се пише, чак след това се издава нова (синя) ТК, като не й се дава нов номер, а се записва номера на старата ТК  и се пише, че е продължение.Продължение се записва и на всяка страница на новата ТК. За издал се записва името на предприятието, което издава новата книжка и датата когато е издадена.
Новият образец ТК се издава и при постъпване за пръв път на работа, при загубена или унищожена ТК.

Когато се изплаща обезщетение по чл.222 ал.1 от КТ не се записва това като стаж в ТК, а се издава УП-3, защото това не е трудов стаж, а осиг.стаж. В УП-2 записвате на отделен ред сумата на обезщетението, защото това е осиг.доход на лицето.

Ако работникът или служителят е сключил и трудов договор за допълнителен труд, то не се правят вписвания в трудовата книжка, а се издава документ. УП-3.

Здравейте,
Вчера бе прекратен ТД на наш служител.
Той няма трудова книжка /изгубил я е/ и не мога да я оформя при напускането.
Помолих го да подпише декларация, която гласи, че е получил описаната ТК след вписване на първоначално обстоятелство от компанията и към датата на прекратяване на ТД не е предоставил трудовата си книжка за отразяване на необходимите данни при прекратяване на трудовото правоотношение. Той я подписа.
Необходимо ли е нещо аз да издавам в случая?
Ако той не се погрижи да си извади нова от Инспекция по труда какво да му оформя?

Благодаря Ви.
#204 | 17.08.2017, 10:16
Публикации: 9299 / 1558
Като няма книжка - какво да оформяте? Ако поиска, издайте му приложение 2 от Наредба за трудовата книжка и трудовия стаж. Можете да му издадете УП 3 за осиг.стаж
#205 | 17.08.2017, 20:27
Публикации: 6 / 0
   Здравейте,
При мен се получи следната ситуация. Прекратих трудовите си правоотношения с работодателя си и смених работата. Старият работодател ми попълни ТК, издаде УП2 и УП3. 8 часов работен ден и "Осигурителният стаж е равен на зачисления трудов стаж". До тук добре, но в ТК е объркал с един ден прослуженото ми време. Коректно са написани дата на постъпване и прекратяване, но при изписване на Години, месеци и сни е написано с 1 ден по-малко. (3 години, 5 месеца и 4 дни)
Втора грешка в ТК забелязвам, че при записа на увеличението на заплатите вместо от 01.01.2015 година е написано от 01.03.2015. година на едно от редовете с датите, които оказват от кога важи увеличението.
В УП-тата всичко изглежда наред като дати и т.н.
Въпросът ми е след време като тръгна да се пенсионирам тези неточности биха ли представлявали проблем за мен и ако да - как се поправят?
Трето да попитам - тъй като вече съм на друга работа, а още не ми е изпплатено обезщетение за неизползван отпуск би ли било проблем да ида да ми го изплатят тъй като искат да нанасят данните в ТК?
#206 | 17.08.2017, 23:47
Публикации: 4368 / 719
Един ден едва ли би бил проблем.
Разликата в датите за увеличение на заплатите пък въобще никой няма да я гледа. Това са безсмислени записи в ТК.
За обезщетението - потърсете си го, щом ви се дължи такова.
#207 | 20.08.2017, 12:30
Публикации: 6 / 0
Добре, благодаря :)
#208 | 20.08.2017, 12:35
Публикации: 6 / 0
А можете ли да ми кажете евентуално как се оправят подобни грешки. Трябва да напишат в книжката нещо или?
#209 | 20.08.2017, 15:19
Публикации: 4368 / 719
Оправят се чрез записване на верните данни, подписи и печат нафирмата.
#210 | 20.08.2017, 21:51
Публикации: 6 / 0
Там е работата, че вече съм при нов работодател. Трябва да се вместят в техните си страници, нали?
#211 | 20.08.2017, 22:14
Публикации: 4368 / 719
Е, едно число не заема много място :)
#212 | 20.08.2017, 22:20
Публикации: 6 / 0
Тоест поправят надписа "7 (седем) дни" като го зачеркнат и надпишат отгоре "8 (осем) дни" и сложат печат и подпис? :)
#213 | 21.08.2017, 10:26
Публикации: 4368 / 719
Ахъм :)
#214 | 21.08.2017, 19:58
Публикации: 6 / 0
Много благодаря за бързите отговори :)
#215 | 08.09.2017, 16:07
Публикации: 3 / 0
Здравейте! Едно лице, осигурено на МОД, е в отпуск за бременност и раждане и отглеждане на малко дете от 11.11.2015 г. Сега се връща на работа, но МОД за длъжността се е променил от 01.01.2016. Въпросът ми е коя дата трябва да се впише в трудовата книжка за промяната за заплатата - 01.01.2016г. или датата на която лицето се връща на работа и реално започва да се осигурява на новата заплата?
#216 | 08.09.2017, 16:22
Публикации: 9299 / 1558
От мен- първия работен ден с новата заплата.

ПП По принцип: 1.  В ТК се вписва основната заплата, а не осиг.доход; 2. Промяната на МОД не изисква задължителна промяна на РЗ.
#217 | 11.09.2017, 10:29
Публикации: 3 / 0
От мен- първия работен ден с новата заплата.

ПП По принцип: 1.  В ТК се вписва основната заплата, а не осиг.доход; 2. Промяната на МОД не изисква задължителна промяна на РЗ.

Много благодаря за бързия отговор! В случая заплатата съвпада с МОД:)
#218 | 06.02.2018, 10:19
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Назначихме работник на втори четиричасов трудов договор, тъй като не беше освободен от предишната си месторабота и не знаехме от коя дата ще бъде... След като получи трудовата си книжка от предишния си работодател, го преназначихме на осем часа и основен трудов договор, по негова молба и с допълнително споразумение. Какво трябва да направя при прекратяване на договора? Само УП-3 ли да издам, или да направя и вписване в трудовата книжка, с уговорката че стажа няма да е равен на зачетения трудов, разбира се?
#219 | 06.02.2018, 11:21
Публикации: 4368 / 719
За стария ТД, който беше на 4 часа - прекратявате го по общия ред, ако има обезщетения, например за ден-два неползван отпуск - плащате. Няма нужда от УП-та, не се вписва в ТК.

Новият, вече основен ТД се вписва в ТК.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група