Годишният финансов отчет на микропредприятията – съдържание и публикуване

07.06.2017, 14:26 117167 93
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#60 | 07.06.2017, 14:26
Публикации: 467 / 6
Други приходи и други данъци са нулеви и затова съм ги изтрила, това ме притеснява.
#61 | 07.06.2017, 15:17
Публикации: 467 / 6
А това ОПР по-добре структорирано ли е, но има нулеви редове :blush:
#62 | 07.06.2017, 16:38
Публикации: 32 / 0
Здравейте, може ли информация относно заявителя...Ако ГФО-т не се подава от някои от принципалите, а от упълномощено друго лице с пълномощно , може ли то със собствен ел. подпис да го нареди? Благодаря предварително.
#63 | 07.06.2017, 17:39
Публикации: 68 / 3
Здравейте,
цялата дискусия е прекрасна, съкратените форми ОПР и Баланс също, винаги съм намирала полезна информация тук.
 Това, което неразбрах , къде е упоменато задължителено отчетите да се съставят за АВ в съкратена форма? По НСС1 имаме удобрена в приложение 1 и 2 формата на баланс и ОПР , който сме подали в статистиката ,  съгласно ЗС "чл.29 ал.2  формата на годишните отчети се определят по действащите стандарти....и чл.29 (4) Годишният финансов отчет на микропредприятията може да се състои само от съкратен баланс и съкратен ОПР по раздели" защо да не може да бъдат подадени под формата , в която са съставени , след като навсякъде се пише "може", а не "да са в съкратена форма ".
#64 | 07.06.2017, 17:43
Публикации: 68 / 3
Здравейте, може ли информация относно заявителя...Ако ГФО-т не се подава от някои от принципалите, а от упълномощено друго лице с пълномощно , може ли то със собствен ел. подпис да го нареди? Благодаря предварително.

трябва да е нотариално заверено пълномощно, и да приложите декларация за истиността чл.13, ал4 Закона за търг.регистър към останалите документи  и можете с ваш подпис.
#65 | 07.06.2017, 20:20
Публикации: 467 / 6
и на мен ми харесват повече не съкратените форми на баланс и опр, но пак трябва да се преработват, за да не съдържат нулеви редове, нали?
#66 | 07.06.2017, 20:36
Публикации: 2 / 0
С документите за Търговския регистър публикува ли се Счетоводна политика на фирмата?
#67 | 07.06.2017, 20:37
Публикации: 467 / 6
не
#68 | 08.06.2017, 14:41
Публикации: 30 / 0
Това сигурно ли е че може да се подаде с ел. подпис на упълномощено лице с нотариална заверка на пълномощното??? Някой правил ли го е и приети ли са отчетите
      ?
#69 | 08.06.2017, 19:49
Публикации: 3 / 0
Трябва ли след като се изтрият нулевите редове /раздели, групи и статии/ от баланса сумата на актива и сумата на пасива да бъдат позиционирани на един и същи ред или може да се разминават т.е. актива да е по-нагоре, а пасива по-надолу или обратното?
#70 | 08.06.2017, 19:56
Публикации: 3 / 0
Плащането на 1 абонамент позволява ли изготвянето на ГФО на няколко микропредприятия?
#71 | 09.06.2017, 10:28
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
Да
#72 | 12.06.2017, 10:23
Публикации: 32 / 0
Това сигурно ли е че може да се подаде с ел. подпис на упълномощено лице с нотариална заверка на пълномощното??? Някой правил ли го е и приети ли са отчетите
      ?
Наистина, някой друг да потвърди..
#73 | 12.06.2017, 10:35
Публикации: 2443 / 269
Следва и Г2 да е нотариално заверен, поне такива са ми последните спомени от преди години.
#74 | 12.06.2017, 11:27
Публикации: 32 / 0
Следва и Г2 да е нотариално заверен, поне такива са ми последните спомени от преди години.
Когато се подава по електронен път, заявлението се попълва при подаването и полето "Подпис" не се попълва (т.7 от указания за попълване на Г2), как да е нотариално заверено?или аз нещо не разбирам:)
#75 | 12.06.2017, 11:34
Публикации: 32 / 0
 Когато се подава по електронен път, заявлението се попълва при подаването и полето "Подпис" не се попълва (т.7 от указания за попълване на Г2), как да е нотариално заверено?или аз нещо не разбирам:)
или по-скоро трябва да се качи и пълномощното за подаване на Г2, което обаче може да не е нот. заверено (от указания на страницата им)
#76 | 13.06.2017, 12:08
Публикации: 33 / 0
Здравейте! Попълних ГФО за дружество БЕЗ  дейност за 2016 г.,  ползвайки приложението за  микропредприятие  от Вашия сайт.  ГФО  започва така:  "Съдържание: 1. Баланс    2. ОПР. "   Дружеството има активи и ще изготвя баланс.  Въпросът ми е - трябва ли да съставя и нулев ОПР, тъй като е упоменат в съдържанието и не може да се коригира?
#77 | 13.06.2017, 14:26
Публикации: 9294 / 1582
ОПР се упоменава в съдържанието, защото сте сложили отметка, че искате и ОПР при попълване на Приложението. Махнете отметката и тогава генерирайте ГФО.
#78 | 13.06.2017, 14:44
Публикации: 33 / 0
Благодаря за отговора. Махнах отметката и  генерирах нов ГФО. Отново под №2 е ОПР, но със звездичка. За звездичката има пояснителен текст "*Съгласно чл. 38, ал. 4 и във връзка с § 3 от допълнителните разпоредби на Закона за счетоводството,
предприятието е избрало да не публикува своя отчет за приходите и разходите, тоест е задължено да
публикува само баланс."     Това ли  трябва да се публикува в ТР ?
#79 | 13.06.2017, 14:52
Публикации: 9294 / 1582
Това е титулната страница и след това Баланса. Това се публикува , да.

https://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,20639.msg123723/topicseen.html#new
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове