Лице с ТЕЛК

31.03.2017, 09:05 2243 10
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

31.03.2017, 09:05
Публикации: 98 / 3
Добро утро, да питам някой вижда ли връзка между чл.14, ал.2 от ППЗИХУ и чл.18 от ЗДДФЛ?
Че имам един спор с работник...
#1 | 31.03.2017, 09:14
Публикации: 50 / 5
Според мен има пряка връзка и тези лица могат да ползват данъчните облекчения.
Но нека да изчакаме и други мнения.
#2 | 31.03.2017, 09:21
Публикации: 1527 / 167
Какъв е по-точно спорът?
Защото съм чела за съществуването на пожизнен ТЕЛК и на лица навършили 16 г.
Много зависи и от самото заболяване или увреждане.  :wink1:
#3 | 31.03.2017, 09:31
Публикации: 98 / 3
Въпросът е конкретно за данъчното облекчение? Тъй като в ППЗИХУ се говори за социална оценка, която важи ... както там е текста. Та въпроса е какво се случва с данъчното облекчение?
#4 | 31.03.2017, 09:35
Публикации: 1527 / 167
Понеже не давате конкретна информация Ви давам този линк и Вие преценете къде попадате:
Ползване на данъчно облекчение по чл.18 от ЗДДФЛ
#5 | 31.03.2017, 09:51
Публикации: 98 / 3
Благодаря
#6 | 31.03.2017, 10:58
Публикации: 14 / 0
Здравейте.Искам да попитам:
Ако ми е представено ТЕЛК решение длъжна ли съм да не удържам данъци на този служител във ведомостта.
#7 | 31.03.2017, 11:56
Публикации: 1527 / 167
Да. Погледнете чл.42, ал.3, т.1 ЗДДФЛ.
https://www.kik-info.com/files/naruchnik-zddfl-2015/FISH-II.II.1.doc
#8 | 31.03.2017, 14:21
Публикации: 15 / 0
Да , не удържате данъци до достигане прага 7900.00 , ако няма други приходи.
#9 | 31.03.2017, 14:25
Публикации: 15 / 0
извинете - 7920.00
#10 | 03.04.2017, 15:10
Публикации: 14 / 0
Благодаря за помощта!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове