Болнични по време на бременност

08.06.2017, 12:24 13394 17

08.06.2017, 12:24
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

ще се радвам, ако можете те ми помогнете с моя казус.
Миналата година бях в болничен 5 месеца от април до август. Сега съм бременна, терминът ми е на 13.01.2018 г. . Мога ли да взема болничен преди първите 45 дена болничен преди раждането?
Тъй като четох следното в НМЕР:
чл. 6 (5) Когато временната неработоспособност е продължила повече от 6 месеца без прекъсване или 12 месеца с прекъсване в две предходни години и в годината на боледуването, отпускът се разрешава само след контролен преглед на ТЕЛК на всеки два месеца, при условие че са налице обективни признаци за възстановяване на работоспособността в следващите 6 месеца.

В случая при мен когато диагнозите нямат общо и ще е болничен заради бременност има ли някакво ограничение?

Предварително благодаря!
#1 | 08.06.2017, 12:34
Публикации: 1187 / 228
Ами принципно няма проблем, ако болничният е издаден по установения ред и ви изготвят такъв, отговарящ на заложеното в Наредбата...
#2 | 08.06.2017, 12:38
Публикации: 6668 / 658
Мисля, че няма проблем да ползвате болнични, ако се налага.
Докторът, който следи бременността Ви трябва да прецени.
#3 | 08.06.2017, 12:40
Публикации: 2 / 0
Ами принципно няма проблем, ако болничният е издаден по установения ред и ви изготвят такъв, отговарящ на заложеното в Наредбата...

Благодаря за отговора!
Имате предвид, че трябва да се явявам на ТЕЛК ли?
И болничният от 135 дни за бременност и майчинство брои ли се в тези 180 дни годишно билнични?

#4 | 31.08.2017, 14:42
Публикации: 1 / 0
Здравейте, в чудене съм какво обезщетенение ще получавам ако изляза в болничен. Казусът е следния: септември месец ми изтича втората година майчинство. Бременна съм отново, но в самото начало. Ще си пусна полагаемата отпуска и след това смятам да изляза в болничен до края на  бременноста. Не знам обаче този болничен за временна нетрудоспособност (80%) на каква база ще изчисли? Майчинството ми ще влиза ли в него? Благодаря предварително на отзовалите се☺
#5 | 31.08.2017, 14:47
Публикации: 9299 / 1558
КСО чл. 41
Скрит текст :
#6 | 24.02.2018, 16:06
Публикации: 14 / 0
Здравейте.  Преди няколко дни установих, че съм бременна в 5 +г.с. и тъй като работя в среда с йонизиращи лъчения ме интересува какви са варинтите за болничен. Идната седмица съм решила да взема болничен за гледане на дете тъй като на 2 март ми предстои още 1 преглед и живот и здраве всичко да се развива нормално ще съобщя официално в работата. Споделила съм със старшата сестра и колежки,защото работата е такава в операционната се използва непрекъснато рентген, вдигат се тежки контейнери с инструменти , да не говорим и за разтворите с които се работи и за мен е опасно точно в тези седмици по време на органогенеза да се излагам на вредни влияния. До колкото съм запозната по закон трябва да ме изведат от тази среда евентуално да ме преместят в друго отделение и аз незнам точно. Но ме интересува за болничните 180  дни какъв е реда и отделно имам 32 дни платен отпуск който ми се полага за годината . Как да процедирам? За мен е важно най-вече в тези първи рискови седмици да се пазя.Извинявам се за дългия пост. Благодаря предварително.
#7 | 26.02.2018, 08:38
Публикации: 1703 / 207
НАРЕДБА № РД-07-4 от 15 юни 2015 г. за подобряване на условията на труд на бременни работнички и на работнички родилки или кърмачки
Скрит текст :
#8 | 26.02.2018, 08:58
Публикации: 1703 / 207
Предполагам, че това също ще Ви е от полза.
ЙОНИЗИРАЩИТЕ ЛЪЧЕНИЯ В МЕДИЦИНАТА: ПОЛЗА И РИСК
Сп. „Наука”, С., СБУ, 2003, кн.6
Женя Василева
Венцеслав Тодоров
Прагът за последния вид детерминирани ефекти е по-нисък – 100-200 mGy за малформации в периода на органогенезата (3-8 седмица от бременността) и около 200 mGy за умствено изоставане при облъчване през 8-25 седмица от бременността.

#9 | 26.02.2018, 10:34
Публикации: 14 / 0
Здравейте благодаря за статията. Аз винаги по време на операци
#10 | 26.02.2018, 10:58
Публикации: 14 / 0
Не можах да редактирам. Благодаря за статията. По време на операция винаги използвам защитна оловна престилка, която и тя не е лека.. Нашият апарат измерва в cGy и сметнато в mGy e нещо страшно. На една операция апарата достига 800-1000 cGy, което се равнява на 10000 mGy. За щастие това не би трябвало да е реалната погълната от мен доза , но цифрите са си страшни. За тази седмица си взех болничен за 5 дни по болест и ще изчакам прегледа. Имам 32 дни, които възнамерявам да използвам и евентуално тогава болнични чрез ЛКК. Не искам да рискувам , тъй като миналата година имах ранен спонатанен аборт(доказана бременност тестово и с кръвен). Мисля, че така сметнато от мен би трябвало да ми стигнат тези 180 дни до 45 дни преди раждане. Харесвам си работата много , но е време да се  погрижа и за себе си.
#11 | 22.03.2018, 14:45
Публикации: 3 / 0
Здравейте, моля да ми помогнете по следния казус. Дъщеря ми е бременна в 5 г.с., получила е от специалист лист, на който пише установено ембрио. Работи на информация в голям хипермаркет, където се налага вдигане на тежко, освен това е на течение и това често води до настинки, каквато и в момента има. Според специалиста термина й е на 22-11-2018 и полагащите й се дни 225 дни болничен започват от 12 април. Ако обаче сега тя отиде при личния и той й даде болничен за настинката например тези дни болничен ще черпят ли от посочените 225 дни, тъй като така й е обяснено от специалистката, т.е. ще стане ли 225 - минус да речем 10 за настинка? Освен това съгласно КТ след като е в 3-ти месец на бременност тя трябва да подаде до работодателя си писмено уведомление, придружено с лист от специалиста за установена бременност и това ще я защитава и й дава право да иска смяна на условията на работа и ред други привилегии. Сега обаче, преди настъпването на трети месец, тя може ли да представи пред работодателя си копие от листа, който й е даден днес, отново заведен с вх. номер, и това да й гарантира, че няма да бъдат предприети мерки за освобождаване от работа /от каквото се притеснява, че ще се опитат/ и може ли на това основание да изиска да бъде преместена да работи на друга позиция, например касиер? Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително за оказаното внимание :)
#12 | 22.03.2018, 17:35
Публикации: 1302 / 183
Да разбирам ли, че бременността е настъпила ин-витро?
Но дори и да не е, тя се ползва от закрилата по чл. 307, по чл. 309 и по чл. 333 от КТ.
#13 | 23.03.2018, 09:01
Публикации: 1703 / 207
Моят съвет е да уведоми работодателя си и да избягва да вдига тежко.
Трудовите права на бременните и работещите майки

Социалната защита на младите майки по българското трудово законодателство
В трудовото законодателство съществува абсолютна забрана за полагане на нощен и извънреден труд от бременни работнички и служителки - закрилата обхваща периода от установяване на бременността от здравните органи до началото на отпуска за бременност и раждане или до прекъсване на бременността.
#14 | 23.03.2018, 10:15
Публикации: 6668 / 658
Много е важно във Вашия случай как е назначена дъщеря Ви.
#15 | 23.03.2018, 12:30
Публикации: 1302 / 183
Отговорът на marpan_64 мисля, че е във връзка с въпроса ви за освобождаването.  :smile1:
#16 | 24.03.2018, 11:10
Публикации: 3 / 0
Здравейте, назначена е на постоянен трудов договор
#17 | 24.03.2018, 11:12
Публикации: 3 / 0
Не е инвитро бременност, уведоми работодателя си, но й казват, че поне още месец няма как да бъде преместена на позиция касиер, тъй като тепърва трябва да назначат човек, който да бъде и обучен и по тази причина трябва да изчака още около месец :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група