Регистриране ДЗЗД по ДДС

30.01.2012, 10:29 7972 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

30.01.2012, 10:29
Публикации: 427 / 4
Здравейте,  две ЮЛ, и двете са рег. по ДДС, предмет на дейност-маркетинг услуги, консултантски услуги. Регистрирахме ДЗЗД, имаме вече булстат, сега искаме и по ДДС, та по кой чл от ЗДДС, по чл 100 ал1 или по чл 132 ал.1 ??????? да подам заявлението към НАП?
#1 | 30.01.2012, 11:48
Публикации: 427 / 4
Никой ли не желае да подскаже :(
#2 | 30.01.2012, 14:19
Публикации: 10 / 1
"Посочено е, че когато в гражданско дружество участва като съдружник регистрирано по ЗДДС лице, освен ако участието се състои единствено в парична вноска, за гражданското дружество възниква задължение за регистрация по същия закон на основание чл. 132, ал. 1 от ЗДДС. Тъй като не е налице вписване в търговския регистър, 14 дневният срок за подаване на заявление за регистрация започва да тече от датата на внасяне на имущество, съответно от датата на първото извършване на операция."
#3 | 30.01.2012, 14:21
Публикации: 10 / 1
РАЗЯСНЕНИЕ ИЗХ. № 32-355 ОТ 09.08.2011 Г. НА НАП ОТНОСНО: ДАНЪЧНО ТРЕТИРАНЕ НА ОПЕРАЦИИ, СВЪРЗАНИ С ДЕЙНОСТТА НА НЕПЕРСОНИФИЦИРАНО ДРУЖЕСТВО И СРОК ЗА ЗАДЪЛЖИТЕЛНА РЕГИСТРАЦИЯ ПО ЗАКОНА ЗА ДАНЪКА ВЪРХУ ДОБАВЕНАТА СТОЙНОСТ (ЗДДС)


Предишният текст е от това Разяснение на НАП
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове