Дивидент

13.01.2018, 20:55 3558 18
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.01.2018, 20:55
Публикации: 106 / 2
ЮЛ изплаща дивидент на фл в четвърто тримесечие,съответно удържа данък 5%.Подава ли се декл.чл.55 в януари?
#1 | 13.01.2018, 21:12
Публикации: 6716 / 986
Да.
И справка по чл.73.
#2 | 14.01.2018, 13:23
Публикации: 16 / 0
Здравейте Да попитам в този случай в кой  ред ще се отрази данъка в декл. по чл.55
#3 | 14.01.2018, 14:17
Публикации: 9152 / 1555
Част ІV Деклариране на дължимия данък
2. Окончателен данък за доходи от дивиденти и ликвидационни дялове по чл. 38, ал. 1 от ЗДДФЛ
колона 3 ПЛАТЕЦ НА ДОХОДА
#4 | 14.01.2018, 16:00
Публикации: 8 / 0
ЕООД изплаща дивидент на собственика на ЕООД подава декл. по чл55 за четв. тримесечие сам си удържа 5 % данък и трябва ли да се подава и справка по чл.73
#5 | 14.01.2018, 16:17
Публикации: 6716 / 986
Трябва. Прочетете чл.73 от ЗДДФЛ!

Напомням, че подаването на Д55 и справката по чл. 73 са свързани с датата на вземане на решение за разпределяне на дивидент, а не с датата на плащане.
#6 | 14.01.2018, 17:14
Публикации: 16 / 0
Благодаря!
#7 | 14.01.2018, 22:51
Публикации: 558 / 2
А когато пешението е взето през 2015 подадена е декл чл.55  удържан е даника и е изплатен НО не е подадена справка чл. 73

самия дивиедент е изплатн през 2017 г .
сега тази година ли се подава или срока е изтърван 
#8 | 15.01.2018, 07:06
Публикации: 6716 / 986
А когато пешението е взето през 2015 подадена е декл чл.55  удържан е даника и е изплатен НО не е подадена справка чл. 73

самия дивиедент е изплатн през 2017 г .
сега тази година ли се подава или срока е изтърван
Намерете един ЗДДФЛ версия 2015 и прочетете чл.73. Мисля, че и тогава беше същото както и сега.
#9 | 15.01.2018, 09:00
Публикации: 18 / 0
Здравейте, когато ЕООД изплаща дивидент на собственика, който е самоосигуряващо се лице, пак ли в Декларация по чл.55 се попълва в колона 3,ред 2,на част lV?Платец на дохода и данъка си остава фирмата, или се бъркам? Благодаря.
#10 | 15.01.2018, 09:31
Публикации: 6716 / 986
Какво значение има дали е ООД или ЕООД?
Какво значение има дали собственика е СОЛ или не?
Не е ли по-важно основанието на дохода и данъка?
#11 | 15.01.2018, 09:55
Публикации: 18 / 0
""В част І т.2 на декл. чл.55-Декларацията се подава от получателя на дохода, когато....""
При изплатени доходи от граждански договор и наеми на СОЛ, мисля, че попълват тази част и се зачудих как е при дивидента-дали е стандартно част І т.1.
#12 | 15.01.2018, 10:02
Публикации: 5823 / 500
Данък върху дивиденти се декларира от фирмата-платец. Сумата на данъка се посочва в част ІV, т.2, колона 3.
#13 | 15.01.2018, 12:14
Публикации: 18 / 0
Много благодаря! Хубав ден на всички!
#14 | 15.01.2018, 14:09
Публикации: 96 / 3
Здравейте,
Предстои закриване на ДЗЗД, състоящо се от 2 ЕООД, поради приключване на задачата, за която е създадено. Има 20 хил. неразпределена печалба. Може ли да се разпредели като дивидент на ФЛ или трябва задължително да се отчете като дивидент на двете ЕООД-та?
#15 | 15.01.2018, 14:32
Публикации: 629 / 17
последното тримесечие се взема решение  за изплащане на дивидет ,удържа се данъка,изплаща се дивидента декември 2017 , януар 2018 се подава декларация чл 55 но дължимия данък не е внесен изцяло през януари 2018 ,какво се случва в този случай
#16 | 15.01.2018, 14:37
Публикации: 6716 / 986
последното тримесечие се взема решение  за изплащане на дивидет ,удържа се данъка,изплаща се дивидента декември 2017 , януар 2018 се подава декларация чл 55 но дължимия данък не е внесен изцяло през януари 2018 ,какво се случва в този случай
Дължите лихва върху неплатенат част.
#17 | 15.01.2018, 14:38
Публикации: 5823 / 500
Според мен ще има лихва.
#18 | 15.01.2018, 14:45
Публикации: 629 / 17
да ,благодаря ...
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове