Сол на тд

06.03.2018, 16:37 1656 3

06.03.2018, 16:37
Ваня Йорданвоа
Здравейте. Предстои ми  регистрация на ЕООД и имам няколко въпроса. След регистрация в ТР в 7 дневен срок трябва да отида в НАП и да подам заявление за започване на дийност, Нали така?
И втория ми въпрос е свързан с осигуряването. Работя на ТД и възнамерявам да се осигурявам като СОЛ. Ще се осигурявам на Високия процент. Ежемесечно ще подавам Д1, и накрая годишна Д6.  Правилно ли съм се ориентирала.
Относно възнаграждението за положен труд нещо ми се губи връзката. Ще разпределям дивидент или ...  :blush:
Благодаря предварително  :wink1:
#1 | 06.03.2018, 17:50
Публикации: 9299 / 1558
Здравейте. Предстои ми  регистрация на ЕООД и имам няколко въпроса. След регистрация в ТР в 7 дневен срок трябва да отида в НАП и да подам заявление за започване на дийност, Нали така?
Не, не е така. Декларацията, която се подава в НАП е за начало на самосигуряване и се подана в 7-дневен срок от започването на дейност. Докато нямате дейност, не правите нищо.
И втория ми въпрос е свързан с осигуряването. Работя на ТД и възнамерявам да се осигурявам като СОЛ. Ще се осигурявам на Високия процент. Ежемесечно ще подавам Д1, и накрая годишна Д6.  Правилно ли съм се ориентирала.
Правилно.
Относно възнаграждението за положен труд нещо ми се губи връзката. Ще разпределям дивидент или ... 
Може само дивидент /ако имате печалба/, може да си плащате възнаграждение за личния труд, може и едното и другото.
#2 | 06.03.2018, 18:07
Ваня Йорданвоа
Благодаря за отговора. Значи Регистрирам се в ТР и подавам декларацията в НАП, едва когато пр-то започне дейност. Няма значение дали ще е след 1 седмица или 3 месеца.
И второ - може ли да ме насочите към къде да прочета повече за осигуровките на управителите, Дук и тн
#3 | 06.03.2018, 18:42
Публикации: 9299 / 1558
КСО, ЗЗО
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група