Съставител на гфо

07.03.2018, 13:34 2520 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.03.2018, 13:34
Публикации: 22 / 0
Здравейте бих искала да попитам ако от юни 2014 г. съм назначена във фирма като оперативен счетоводител, а в края на 2016 г. имам завършена магистърска степен счетоводство и одит имам ли право да съм съставител на ГФО? Дипломата ми за магистратурата е с дата 01.03.2017 г.
#1 | 07.03.2018, 13:55
Публикации: 6028 / 532
Много внимателен прочит на чл.18 от Закона за счетоводството.
#2 | 07.03.2018, 14:03
Публикации: 22 / 0
Т. е. 2 години след магистърска степен правилно ли Ви разбрах?
#3 | 07.03.2018, 16:20
Публикации: 496 / 8
и аз да се включа в тази тема
в момента съм на ТД във фирма/търговска/ като счетоводител, но там осигуровките са ми много големи
съдружник съм в друга ООД, там не се осигурявам
Въпроса ми е ако напусна и започна да се самоосигурявам ще загубя ли правата си да се подписвам на ГФО?
И как мислите е най-изгодно за мен от гл.т. на разходите за осигуровки и данъци?
#4 | 07.03.2018, 16:27
Публикации: 3180 / 435
KALINA_TS, за разходите - сигурно трябва да ги сметнете и съпоставите конкретно според ситуацията и очакванията за постъпленията в ООД-то, а за правата - би било добре по някакъв начин да можете да удостоверите, че вършите такава дейност - договори, протоколи за извършена работа, фактури...
#5 | 11.03.2018, 21:58
Публикации: 35 / 0
Здравейте! Съпругът ми е ЕТ-таксиметрова дейност. Миналата година му съставих ГФО за 2016г и се подписах, но не съм получавала доход. Получих писмо от НАП, че като съставител на ГФО не съм попълнила ГДД. Как да попълня декларация с 0 лв. доход, след като не съм била в облигационни отношения със съпруга ми, моля за съвет какво да направя?
#6 | 12.03.2018, 07:19
Публикации: 7070 / 1045
 Как да попълня декларация с 0 лв. доход, след като не съм била в облигационни отношения със съпруга ми, моля за съвет какво да направя?
Съгласно ЗСч, съставителят на ГФО трябва да е в трудови или облигационни отношения с фирмата. След като не сте в облигационни (явно не сте и в трудови) отношения, значи нямате право да съставяте ГФО.
Изходът: подпишете един ГД на 01.03.2017 за съставянето на стойност 20 лв и плащане през четвъртото тримесечие (ако сте СОЛ или не сте осигурена на друго основание) или през м.02.2018, ако трябва да се внасят някакви осигуровки.
#7 | 12.03.2018, 19:41
Публикации: 35 / 0
Благодаря!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове