ВОП ли е..

27.06.2018, 16:40 749 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.06.2018, 16:40
Публикации: 68 / 5
Стоката е натоварена в държава членка на ЕС и пристига в Бг . Доставчика издава фактура с валидна регистрация по ДДС в друга държава членка. ВОП е нали?
#1 | 27.06.2018, 16:48
Публикации: 9365 / 1591
Чл. 13. (1) Вътреобщностно придобиване е придобиването на правото на собственост върху стока, както и фактическото получаване на стока в случаите по чл. 6, ал. 2, която се изпраща или транспортира до територията на страната от територията на друга държава членка, когато доставчикът е данъчно задължено лице, което е регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка.

 :good:
#2 | 27.06.2018, 16:58
Публикации: 68 / 5
аха, пише "друга" , а не "другата" държава членка.  Значи е ВОП. Благодаря
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове