Фактура от Google

24.08.2018, 10:10 1375 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.08.2018, 10:10
Публикации: 3 / 0
Здравейте, имам въпрос относно фактурите от Google.
На кратко аз съм фреелансър с регистрирано ЕООД :)

Въпроса ми е за фактурите от google. имам клиент който иска да му изградя и управлявам рекламната кампания в гогле. Като за услугата по управление и сумата която ще харчи за реклама му пускам фактура.  Аз плащам на гоогле с моя фирменна карта. Трябва ли нещо да съобразя или нещо да ме притеснява?

Не съм регистриран по ддс. , клиента има регистрация по ддс.
Примерно плащам 100лв. на гоогле за реклама.
Фактурирам на клиента похарчената сума 100лв. + моя труд 100лв. ( настройката и управлението на рекламите ) = 200лв.

Какво дължа на държавата като данък?
Дължа 10% за разликата която е 100лв.  или 10лв. нали така или греша?
Има ли нещо по особенно което пропускам?
Моля малко да ми разясните ако е възможно.

Благодаря ви
#1 | 24.08.2018, 10:14
Публикации: 57 / 11
Гугъл в коя държава е регистрирана?
#2 | 24.08.2018, 10:18
Публикации: 57 / 11
Ето една статия https://www.correctaccountbg.com/bg/blog-post/reklamirate-deinostta-si-vv-feisbuk-i-gugl-registrirahte-li-se-predi-tova-po-zakona-za
Преценете си дали ще ви е изгодно да се регистрирате по ддс. Може плащането към гугъл да го прави клиента ви, а вие да фактурирате само труда си.
#3 | 24.08.2018, 10:40
Публикации: 3 / 0
Благодаря ви за статията но леко се обърках.

Разбрах следното:
За да ползвам Google и да получавам фактури за рекламата. Трябва да имам регистрация по ддс.
Но не ми стана ясно това и ме обърка!

1.В този случай става въпрос за данъчно задължени лица, които нямат регистрация по ЗДДС на друго основание.
2.Регистрираните лица по чл.97а,ал. 1 от ЗДДС нямат право на данъчен кредит за данъка , който са си самоначислили.
3. Регистрираните лица на основание по чл.97а,ал. 1 от ЗДДС, нямат право да посочват данъка в издаваните от тях фактури и известия към фактури.

Това означава ли, че мога да се регистрирам по ддс на основание по чл.97а,ал. 1 от ЗДДС, но всъщност не съм регистриран точно по ДДС.
Самоначислявам си това ддс от фактурите и го дължа на държавата което е в размер на 20%. Това месечно ли е или в края на годината? Просто по тези фактури дължимата сума е по висока?
И като издавам фактури пак са си опростени без да има даначна основа във фактурата?
Не е нужно всеки месец да се подават документи за ДДС!?

Явно имам нужда от малко повече разяснение. :(
#4 | 24.08.2018, 11:19
Публикации: 3 / 0
Можете ли да ме насочите към счетоводител в София за консултация?
#5 | 24.08.2018, 13:49
Публикации: 43 / 4
Да, ако искате пишете на лични.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове