Да споделим опит

19.09.2018, 10:04 2022 3

19.09.2018, 10:04
Публикации: 15 / 1
Здравейте колеги,
Искам ми се да ви попитам нещо ...  :blush:
Имам завършена Магистърска степен по Счетоводство и одит, а Трудов стаж но специалността  почти 6 години. Работила съм във счетоводна къща, както и в части фирми като счетоводител, но имам желание да започна работа за себе си. За съжаление съм от малък град, в който не се случват много нови неща и се притеснявам дали ще имам работа. Мога да си позволя няколко месеца да съм без доходи докато си намеря няколко фирми, но ако не успея какво правя ?!  :hmmm:
Много ще се радвам ако споделите Вашия опит и как вие започнахте да работите сами.

Поздрави! :wink1:
#1 | 19.09.2018, 10:15
Публикации: 6668 / 658
Решавате и започвате. Всяко начало е трудно. Ако започнете много да мислите, нищо няма да се получи. Аз така не събрах кураж да започна и съжалявам.
#2 | 19.09.2018, 10:20
Публикации: 1187 / 228
Баш така е - с много мислене тази работа не става. Още повече като се има предвид, че в конкретния случай първоначалната инвестиция(от материална гледна точка) е пренебрежимо малка, щом притежавате най-важното...

п.с. "А ако не успеете" е най-лесно - просто се вливате обратно в пазара на труда.  :smile1:
#3 | 19.09.2018, 17:19
Публикации: 1302 / 183
ОК, споделям опит.  :smile1:
Понеже се занимавам с няколко неща (разбирай различни като професия), понеже действителността може да ни поднесе какви ли не изненади и понеже винаги съм предпочитала да работя за себе си, то няколко пъти съм започвала чисто от нулата (а може би и от минус няколко единици) и нещата се получаваха.
Естествено не веднага и не без "близане на рани".
Скачай, казвай хоп и следвай примера на онзи, дето скачал от Айфеловата кула, ама не му се отворил парашута и на всеки етаж си казвал: ДО ТУК ДОБРЕ! По едно време се сетил, че не му е отворен парашута и си казал: малиииии, сега ако и таксито не ме чака долу много зле ше стане работата...
 :wink1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група