Данъчно основа при данъчно облекчение

29.12.2018, 18:21 757 1
AnaZ и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

29.12.2018, 18:21
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Тъй като от скоро се занимавам с счетоводство и ТРЗ и за първи път ще калкулирам заплатите с годишно преизчисляване с данъчно облекчение за деца. Моля да ми отговорите дали разсъждавам правилно на следния въпрос: Дали данъчната основа по ЗДДФЛ е календарната година на придобиване на дохода, т.е. за данъчното облекчение за деца през 2018  г. се взима периодът от декември 2017 г. до ноември 2018 г. вкл., или не съм права и трябва да се вземе от януари 2018 г. до декември 2018 г. ? Благодаря Ви предварително за отговора!
#1 | 29.12.2018, 18:40
Публикации: 7112 / 1056
ЗДДФЛ, че чл. 11, ал. 1
В годишната данъчна основа влиза всичко, което е ПЛАТЕНО ПРЕЗ календарната година.
В момента тук са: AnaZ и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове