Пенсионер и доход от продажба на мед?

29.01.2019, 14:15 876 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

29.01.2019, 14:15
Публикации: 54 / 1
Здравейте, според вас пенсионер, който не е регистриран земеделски производител, няма фирма и не е регистриран като СОЛ, ще дължи ли здравни осигуровки за доход от продажба на мед?
#1 | 29.01.2019, 15:09
Публикации: 7233 / 1081
За 2018 не дължи, но ако продължи да продава без регистрация и през 2019 г, да си помисли дали не попада в разширения текст на т. 2 от ал.3 на чл. 4 от КСО, защото по силата на чл. 40, ал.1, т.2 от ЗЗО ще трябва да внася ЗОВ по 44,80 месечно.
Разбира се, ако тези продажби са документирани :)
#2 | 29.01.2019, 15:25
Публикации: 54 / 1
Благодаря  :good: и аз съм на същото мнение, но от коментар в нета, че за същия слуай от НАП са изискали и внасянето на здравни осигуровки се замислих. Относно разширения текст на т. 2 от ал.3 на чл. 4 от КСО, мисля че лицето не попада в него, защото чл.2 т.1 на ТЗ счита че не са търговци лицата занимаващи се със селскостопанска дейност  :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове