Отчет продажаби

03.03.2019, 13:16 1952 2

03.03.2019, 13:16
Публикации: 404 / 14
Здравейте!Лекарски кабинет издава касов бон на всеки пациент.За месеца осчетоводявам Отчет продажби с общата сума-за дневниците по ддс.Лекарят е регистриран по чл.96,ал.1,защото има доходи от чужбина и от страната-пак като услуги.Има закупен нов касов апарат,но не е свързан с НАП.Да разбирам ли,че фактурите,които му издавам за услуги по чл.21-доходи от чужбина-примерно,от безплатната програма на Микроинвест вече ще бъдат СУПТО и ще бъде грешка,ако не се свържат с НАП?Отчета продажби,който е без фактури,по старият начин ли ще се въвежда за ддс?Съвсем се оплетох..
#1 | 03.03.2019, 14:59
Публикации: 404 / 14
Оплетох се,да започна да се "разплитам" сама!Сумите от чужбина и от страната ,по банка-няма проблем.Но понякога,макар и рядко-има малки суми от страната,които са в брой!За тези хонорари издавам фактура.Освен да прекратим получаване в брой,друго не виждам.Но за отчета продажби не знам как да стане.Не е възможно на всеки пациент да се издава фактура.Или аз нещо не съм доразбрала за СУПТО-то
#2 | 17.03.2019, 14:12
Публикации: 404 / 14
Продължавам да разсъждавам и все още имам неясноти.Т.к.фактурите са платени по банка,няма проблем касовият апарат да е свързан с НАП,въпреки,че се използва програмата на МИКРОИНВЕСТ за фактуриране,която по принцип е СУПТО.Отчета продажби,който въвеждам с обща сума за дневниците по ддс за сумите в брой,не са проблем,защото в кабинета няма компютър,а само касов апарат и тези дневници се обработват в офис на счетоводителя.При това положение-трябва ли касовият апарат да е свързан с НАП-/предвид използването на програмата на Микроинвест/ или не?Или  по-добрият вариант,за всеки случай е да използвам програмата за фактуриране на КиК и да оставя другата?
Моля,някой,който има такъв случай да сподели.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група