ЗМИП обучение

27.08.2019, 20:01 1450 2

27.08.2019, 20:01
Публикации: 72 / 1
Счетоводител на гр. договор ще участва в семинар по ЗМИП, тъй като е задължен да го направи съгласно закона по т. 13. Фирмата, на която води счетоводство предлага да му плати таксата и да си осчетоводи разхода. Ще се признае ли сумата за разход на фирмата и  за счетоводителя има ли нещо относно данъчното облагане
#1 | 27.08.2019, 21:26
Публикации: 4393 / 734
Съгласно т. 13 (ако чета правилната т. 13) е задължтелно прилагането на мерките по закона, за ходене на семинари нищо не виждам. Може и да има надолу. Колкото до поемането на разходите - би могло, особено ако във фактурата не пише кой е бил на семинара. Никога не ми се е случвало във фактури за семинари да пише името ми като присъстващ.

От друга страна ГД за мен винаги е бил такъв договор, при който възложителят иска да му се свърши някаква работа, а изпълнителят си казва цената за тази работата, като си е изчислил разходите, които ще има. В този смисъл ми се вижда странно по ГД да се плащат командировки, например, и ходене на семинар, както е в случая. Но не казвам, че не се прави :)
#2 | 27.08.2019, 22:33
Публикации: 72 / 1
Благодаря за отговора. Във фактурата няма да пише името на участника разбира се.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група