Пенсиониране

09.10.2019, 11:55 357 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

09.10.2019, 11:55
Публикации: 27 / 0
Добър ден колеги.
Предстои ми да пенсионирам колежка която навършва осиг.стаж и въздраст на 13.11.2019 г.Въпросът ми е трябва ли да прекратя тр.договор и по кой чл. от КТ за да и се изплати обезщетение  , и в НОИ трябва лида се представи заповедта за освобождаване ?
#1 | 09.10.2019, 12:53
Публикации: 5692 / 479
Достатъчно е да прочетете алинея 3 на чл.222 от Кодекса на труда и ще си отговорите на въпроса за обезщетението.
#2 | 09.10.2019, 13:31
Публикации: 2898 / 391
За пенсиониране не е нужно освобождаване.
Изплащането на обезщетението за пенсиониране става чак при напускането.
Освен ако не съм напълно сигурен, бих изчакал и поискал пенсионното решение, за да видя, че са изпълнени условията (наличие на стаж) за изплащане на обезщетението.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове