СОЛ и ГД

04.11.2019, 19:22 537 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

04.11.2019, 19:22
Публикации: 1004 / 54
 :blush:Ох, пак ще трябва да правя корекции. Фирмата сключи ГД с едно лице от 17.10.2019 до 31.10.2019г. Като в договора е описано за кой месец каква сума се изплаща. Бързаха много ,да направя всички сметки,че да платят за м.10 още на 01.11.2019г.Всичко сметнато ,платено ,че и аз нали много бърза подадох и Д1 и Д6.
Днес случайно ми се казва ,че тя от м.09.2019 била СОЛ,ама нали това няма никакво значение.Даже се била консултирала-не знам с кого.
Та така какво следва:
1.Корекции на подадените вече Д1 и Д6
2.Дава ми декларация по чл.43 1ал.6 от ЗДДФЛ
3.Няма СИС
4.Издава ми някакъв документ
Нищо не пропускам нали?
#1 | 04.11.2019, 19:48
Публикации: 6955 / 1020
По т.1 - заличаване, а не корекция
#2 | 04.11.2019, 19:58
Публикации: 1004 / 54
Благодаря много.
Изплащаме й парите-т.е доплащаме ,тъй като няма нита данък ,нито осигуровки.
Догодина живи ,здрави  подаваме в справката по чл.73 и нищо повече.Тя си подава ГДД и си изравнява осигуровките. ОК.
#3 | 04.11.2019, 20:08
Публикации: 1004 / 54
Да попитам още :има ми някакъв образец на декларация ,в която лице,работещо по ГД ,да декларира ,че работи и по ТД и колко пари получава по него?
#4 | 04.11.2019, 20:38
Публикации: 6955 / 1020
Да попитам още :има ми някакъв образец на декларация ,в която лице,работещо по ГД ,да декларира ,че работи и по ТД и колко пари получава по него?
В СИС няма ли подобен ред за отмятане?
#5 | 05.11.2019, 10:08
Публикации: 1004 / 54
Има ,обаче пък това лице е с ТЕЛК и трябва да следя размера на вече удържания по ТД данък.А в СИС няма място за размера на заплатата.Та затова мисля да искам всеки месец някаква декларация.
#6 | 05.11.2019, 10:26
Публикации: 6955 / 1020
Ето няколко извадки от СИС:

4. Облагаема част от сумата на ред 3 (попълва се от физическото лице, като се има предвид посоченото в т. 1 и т. 2 от допълнителните данни)  
ДОПЪЛНИТЕЛНИ ДАННИ, КОИТО СЕ ПОПЪЛВАТ ОТ ФИЗИЧЕСКОТО ЛИЦЕ
1. Лице с намалена работоспособност или вид и степен на увреждане 50 и над 50 на сто:  да       не     
Ако сте отбелязали “да”, при попълването на ред 4 имайте предвид следното: Вие дължите авансово данък след като облагаемият доход от всички източници на доход, придобит от началото на данъчната година и подлежащ на облагане с данък върху общата годишна данъчна основа, намален с удържаните или внесените за Ваша сметка задължителни осигурителни вноски, превиши сумата 7920 лв.             

т.е. - не е Ваша работа да следите за предходните доходи и вече удържания данък . Лицето САМО по свои изчисления и на своя отгооврност попълва т.4.                           
#7 | 05.11.2019, 21:23
Публикации: 33 / 8
Аз използвам тази декларация
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове